Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce kuchyně a obýváku ve 200 let starém domě

Dům, který je starý 200 let, nepochybně vyžaduje údržbu. Nejen stáří domu, ale také vlhkost a plíseň donutili paní Šikulovou k rekonstrukci. Úpravy se zaměřily především na dvě nejdůležitější místnosti v rodinném domě – na oblast kuchyně a obývacího pokoje.

110466-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, posílám Vám fotky do „Velké letní soutěže s Buřinkou“. Rekonstrukce proběhla ve velkém rodinném domě, který dříve sloužil jako hájovna pro pány z Lipníka. Tento dům je nyní rozdělen na dvě bytové jednotky, z nichž právě jednu jsme komplet celou rekonstruovali.

Před rekonstrukcí tam zhruba půl roku nikdo nebydlel, ale i tak byly všude strašně vlhké a plesnivé zdi, jelikož dům je starý přes 200 let. Celý byt jsme tak museli odizolovat a ve zdech vytvořit průchody, aby zdi dýchaly.

Vyměňovali jste také okna, snižovali ve všech místnostech stropy a dělali různé další úpravy. Pro Vaši soutěž zasíláme přeměnu kuchyně a obývacího pokoje. Plánovaný rozpočet na kuchyň byl zhruba 100 000,- Kč, skutečnost byla ale asi o 30 000,- Kč vyšší.

Bylo potřeba udělat především elektriku a rozvody pro teplou vodu, které tam nebyly. Jelikož rozloha kuchyně není moc velká, měli jsme problém s velikostí pracovní plochy, která u nové kuchyňské linky vycházela malá. Vymysleli jsme proto další 2 pracovní plochy. První z nich vznikla využitím širokých zdí, kde jsme ji umístili místo parapetu. Druhou jsme navrhli pod barovým pultem.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

V původní kuchyni byly dále kamna, takže jsme museli komín ze strany kuchyně zazdít a novou díru jsme vybourali v obývacím pokoji, kde jsme si tak vytvořili místo pro krbová kamna. Plánovaný rozpočet na obývací pokoj byl 50 000,- Kč. Skutečnost byla asi 75 000,- Kč. Veškeré nápady jsou naše vlastní.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Proměna kuchyně s jídelnou

Soutěžní rekonstrukce: Paneláková koupelna v luxusním designu

Soutěžní rekonstrukce: Koupenička jako ze žurnálu

Šikulová Veronika, Bělotín

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
9.10.2011 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist