Soutěžní rekonstrukce: Proměna obývacího pokoje

Paní Konopíková si přála velký obývací pokoj, kde by mohla hostit celou svou početnou rodinu. Přání si splnila a vy se můžete podívat, jak se jí to povedlo.

Chtěla bych se podělit o snímky z rekonstrukce našeho obývacího pokoje. Rekonstrukcí prošel celý náš dům, ale vzhledem k náročnosti projektu, jsem zvolila popis rekonstrukce pouze obývacího pokoje, který je místem našeho společného života. Při oslavách narozenin se k nám vejde i celá naše velká rodina, jak jsme si vždycky přáli.

simona-konop-kov-6.jpg

Zdroj: archiv redakce

Dům jsme dostali od manželova dědečka spolu s věcným břemenem. Nejstarší část domu je stará přes 100 let. Celkovou rekonstrukci jsme prováděli postupně v průběhu 5 let.  Zřejmě by bylo snazší celý dům zbořit a stavět vše znovu, ale nechtěli jsme, aby dědeček viděl rodný dům zničený.

Proto jsme zvolili postupnou rekonstrukci. Propojili jsme kuchyňobývacím pokojem větším průchodem. Obývací pokoj je pohodlně velký,má rozměr 30 m2 ,ale  je situován přes celou šíři domu, to znamená, že máme okna na východ i západ, vchod do kuchyně, pracovny a chodby. Z toho důvodu jsme měli omezenou možnost rozložení nábytku.

Šířka obvodových zdí je pře 70 cm a jsou tvořeny směsí kamenů, vepříků a cihel. Vzhledem ke křivosti zdí a nejistotě ohledně vlhkosti a plísni jsme se rozhodli vnitřek obývacího pokoje vyzdít po obvodě tvárnicemi ytong. Bylo nutné udělat veškeré rozvody, vybetonovat a odizolovat podlahu (pod prkenou podlahou byla hlína), položit dlažbu. Strop byl původně povalový, „zateplený“ plevami a rašelinou. Rozhodli jsme se pro dřevěný strop, tvořený trámy a palubkami (smíšené zdivo nemělo dostatečnou nosnost pro strop z hurdisek).Většinu práce jsme si udělali svépomocí.

 

Předpokládaný rozpočet rekonstrukce obývacího pokoje byl 100 000 Kč:
podlaha (dlažba, beton, izolace) 16 000Kč
ytong + rozvody + topení 25 000Kč
dřevěný strop 20 000Kč
nábytek 45 000Kč
Reálný rozpočet byl vyšší o 6 tis, tedy 106 000 Kč

Simona Konopíková Hradec

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce

 


11.11.2011 12:20

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist