Soutěžní rekonstrukce: Proměna bytu za třicet dní

Jak to tak občas bývá, tak i v případě pana Michaela Nového přerostla menší úprava bytu v téměř kompletní rekonstrukci, jíž si prošla kuchyně, obývací i dětský pokoj a předsíň. Rekonstrukce trvala měsíc a výsledek stojí za to.

116733-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Na začátku bylo přání pouze na výměnu kuchyňské linky a rekonstrukci malé (2,9×2,7m) stávající kuchyně. Po delším rozhodování a váhání jsme se rozhodli pro celkovou rekonstrukci větší části bytu, tedy celkem tří obytných místností (kuchyně, obývacího pokoje, dětského pokoje) a předsíně, která však byla spojena se změnou celkové dispozice bytu.

V rámci stavebních úprav byly zbourány celkem tři dělící příčky, naopak jedna celá a částečně druhá byly vystavěny. V nově vzniklém obytném prostoru byl zhotoven nový strop, byly provedeny nové rozvody elektřiny, plynu, vody i odpadu, byla vyměněna všechna okna, všechny zárubně včetně dveří, položena nová podlaha a samozřejmě byla provedena výmalba a v části použita vliesová tapeta.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Celý interiér byl vybaven novým nábytkem, kuchyňskou linkou včetně všech spotřebičů, svítidly, elektronikou a dalšími doplňky. Výsledkem rekonstrukce je využití původní poměrně velké plochy předsíně jejím včleněním do obytného prostoru a tím jeho významné rozšíření, spojení kuchyně s obytnou částí, dále zvětšení dětského pokoje (o téměř šest metrů čtverečních) dosažené jeho umístěním na části původního obývacího pokoje, získání prostoru pro jídelní kout a vznik plnohodnotné šatny.

Celá rekonstrukce trvala celkem 30 dnů a byla provedena ze 70% svépomocí. Celá naše rodina je s výsledkem rekonstrukce velice spokojena.

Plánovaný rozpočet: 400.000,-Kč.

Reálný rozpočet: 450.000,-Kč.

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Návrat do rodného hnízda

Soutěžní rekonstrukce: Vnější i vnitřní rekonstrukce domku

Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce bytu v Modřanech

Michael Nový, Klatovy

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
19.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist