Diskuze

11 komentářů

  Jan Dvořák

  Ten komentář Jirky mě k tomu taky právě přinutil…Už sem to nevydržel:-)

  evaka

  Ne, jednobarevný koberec !!! (Je to i v mém příspěvku, špatně čteš).

  Mně se přestavba jako taková taky docela líbí, to co je špatně jsou třískající se vzory na tapetě a koberci a do malé kuchyně nepříliš vhodné tmavé obložení. To, že je to barevně jaksi usedlé je otázka polemiky, třeba majitelka je taky taková spíš „usedlejší“, pak jí to jistě konvenuje a nemusí jí zajímat, že mně ani mé třicetileté dceři by se to nelíbilo, což ovšem neznamená, že bychom si zvolily nějaký barevný nebo výstřední cirkus, ale asi bychom to řešily nějak barevně i stylově hravějším způsobem. Tak jsem to myslela a trvám si na tom.

  evaka

  No, ty do toho jdeš Honzíku taky do plnejch ! :))) Já jsem to radši o těch perlách už párkrát spolkla :)) , nechci komentující urážet. Nevím, jestli vím o čem mluvím, nejsem architekt ani designer, jenom člověk, který se o tyhle věci odjakživa (a že už je to sakra dlouho !) zajímá a asi mám i díky nějakým výtvarným schopnostem trochu cit pro prostor, barvu a tvar (přestože pro mě je i ovál tvar 🙂 na rozdíl od tebe). A proto mám problém pochopit, že to tak u jiných není, že to nevidí, když něco k sobě neladí nebo když je něčeho moc nebo když je něco prostě podle základních estetických principů špatně. A bláhově jsem se domnívala, že když už jde někdo s kůží na trh, tak je schopen a ochoten přijmout třeba i kritickou připomínku, která mu ukáže i jiný pohled na věc a začne přemýšlet, jestli na tom třeba něco není. Zvlášť když si občas v diskuzích pod články o bydlení v některých novinách přečtu, že na co platit architekta nebo designera, když nejlíp si to zařídím sám. Leckdy to podle toho vypadá a mně fascinuje, proč si tihle géniové taky sami sobě třeba neoperují slepý střevo, vždyť na co se obracet na odborníka ? Snad jen kvůli narkóze :). Asi ke škodě věci jsem moc ironická, ale já to prostě jinak neumím a některé ty komentáře mně k tomu přímo nutí. Tak co mám dělat? 🙂 Ale dokud mě bude bavit se vyjadřovat, tak to prostě budu dělat (třeba mně to už brzy bude nudit nebo štvát, nevim… )

  Marek

  Mě se přestavba líbí a to je mi také něco přes třicet, tak nevím, jestli nejsem náhodou „staromodní“?? 🙂 každý má holt jiný vkus a třeba by si přispěvatelé představovali místo koberce s listy třeba nějaké geometrické tvary 😀

  Jan Dvořák

  Koukám, že Jirka R to tady rozčísl vlastenecky. 40 let bydlel v Chomutově, tak musí chválit. Dodal nám i aktuální životopis…
  O tom to asi není. České udělej si sám smontuj slep to z cehokoliv at to slouží…to už je taky pryč. Už nekupujeme auta z Německa (který dost často tahali právě severočeši) Kupujeme nová. Už nelepíme byty ze součástek, které najdeme. Nový koníček lidí je bytový design. Proto vznikl i tento web! Nejsi-li fanoušek bytového designu, nelez sem. My tady nelepíme jádra paneláků svépomocí. My to zadáme dělníků a samy si řešíme barvy obkladů a to jestli ty velké obdelníky dáme horizontálně nebo vertikálně. Řešíme hrany protože ovály nejsou tvar (to je první věc, co vám řeknou na umprumu). Ale tohle je házení perel sviním…kdo chce pochopí, ostatní lepí jádro po večerech a malují obývák apricotem.
  A pokud se někdo přihlásí do soutěže, musí očekávat i negativní reakce. A pokud dva napíšou skoro stejné postřehy, tak už na tom asi něco bude. Btw s Evaka jsme se opravdu nedomlouvali, naše reakce jsou nezávislé; ty listy na tapetě jsou fakt….nic moc:-)
  Já jsem svou dva roky starou rekonstrukci kuchyně do soutěže posílal, zatím uveřejněná nebyla. Aktuálně bych si jí celkem zkritizoval, předělal… Jestli se v soutěži objeví, budu rád za názory aka podněty a nápady na příště. Zvlášť od Evaka, protože evidentně ví o čem mluví. Díky a už se těším na dalšího soutěžícího.

  viva

  Dobrý večer, myslím si, že ak sa niekto prihlási do súťaže a dobrovoľne uverejní fotografie svojho bývania mal by byť vdačný za pripomienky, ktoré sú myslené úprimne a nečakať len pochlebovanie. Páči sa mi, že si aj len ked pár ľudí povie čo si ozaj myslí. Dakujem Evaka a Jan D, teším sa na Vaše diskusie. V

  evaka

  Rubrika se jmenuje DISKUTUJTE…., tudíž diskutuji (m.j. až do mých komentářů to vlastně nikdo nedělal). Diskuze je výměna názorů, uvádím tedy svoje, těžko můžu uvádět Vaše nebo vůbec cizí. Ty moje samozřejmě nemusí odpovídat většinovým. Kdyby ano, nebyla by to asi moc diskuze. Jestliže se mi něco líbí nebo nelíbí, klidně to napíšu, neboť je to můj názor a diskuze je výměna názorů…
  Voláním po útulnosti už se zničil nejeden interier, protože češi si všeobecně pletou útulnost se zakrámovaností. Koberec sice pocitově „protepluje“ místnost , ale neměl by se vzorem nebo barvou třískat s přilehlou tapetou, kdyby byl tnhle jednobarevný (kterákoli barva z tapety) nevypadalo by to tak cirkusově roztříštěný.
  Vadí-li vám hladké hranaté tvary kuch.linky pak nechápu, že se Vám líbí tahle, ta je hranatá až až :). Mně se líbí moc, co mi vadí (viz můj předešlý text) je to tmavé obložení mezi skřínkami, kuchyň to zmenšuje a zatěžuje. Pokud na něco reagujete, prosím čtěte pořádně příslušný text, se kterým polemizujete, jinak se dohadujete sami se sebou, nikoliv se mnou.
  A mimo jiné : výraz KÝČ .označuje předmět nebo jakoukoliv záležitost.která si hraje na něco, co není, předstírá kvality které nemá a pod. (na př. plastový předmět, který předstírá svým vzhledem, že je ze dřeva a pod.). Vámi uváděné moderní hranaté kuchyně nepředstírají, že jsou to secesní kousky ze dřeva. Je jasné že jsou z lakované (i pastelově) dřevotřísky a jako takové taky vypadají. Tudíž nemohou být kýč! 🙂 Na hraně kýče jsou ovšem ty, které se tváří jako bytelná kuchyň po babičce z masivu a přitom jsou taky z těchže MDF desek s fóliovou kamufláží.
  Takže tak… 🙂

  Pavča

  Souhlasím s panem Jirkou, důležité je, že ten, kdo v bytě bydlí je spokojený. Já například také upřednostňuji přírodní barvy, takže kombinace přírodních barev kuchyně a jídelny se mi líbí. Tapety i koberec pak dávají bytu útulnost. Je to styl, který nikdy nevyjde z módy. Kdežto ty hranaté hladké tvary linky a pastelové odstíny jsou jen dočasným módním hitem a navíc na mě působí chladně až kýčovitě. Koupelna je zajímavě dispozičně řešena. S panelákovými koupelnami se nic moc dělat nedá. Barevná kombinace je také super. Mám takový pocit, že je to směs odstínů lila, béžová a antracit – né černá, jak bylo řečeno v příspěvku výše. Není to přehnané a myslím i barevně promyšlené. S nábytkem si slečno nelamte hlavu, časem bude nový 🙂 Ale jak se říká, co člověk, to jiný názor…možná bych chtěla vidět kuchyň a koupelnu shora přispívajících 🙂
  Přeji pěkný den

  Jirka R.

  Docela se podivuji nad Vašimi komentáři. Proč tolik kritiky něčeho, co si někdo jiný udělal podle svého nejlepšího přecevzetí a svých představ a snů ?? Je přece úplně jedno jestli je tapeta taková nebo maková, jestli jsou úchytky tam nebo jinde-horizontálně nebo svisle… Paní si vysnila svůj ideální domov a podle svých představ také postupovala.Už přechod z prostoru 2+1 do 4+1 musel být tak trochu jako splněný sen. Bude tam žít ona a její rodina, oni tam budou šťastní a spokojení a pokud se jim to líbí tak je přece vše v naprostém pořádku a je úplně jedno, jestli se to líbí ostatním. Mě osobně se tato rekonstrukce líbí a je jedno, že bych někde postupoval jinak, nebo zvolil jinou variantu. Je to přece věcí názoru, co člověk to jiný vkus a také jiné vnímání barevných variant nebo uspořádání. Pokud se barevná kombinace a celkové uspořádání a využití prostoru líbí těm kteří tam bydlí, je vše tak jak má být. Sám jsem prováděl rekonstrukci panelákového bytového jádra někdy v roce 1997, narozdíl od paní jsem neměl firmu a vše jsem vše dělal úplně sám / s občasnou pomocí mého švagra /od zbourání, postavení nového jádra, podlahy,obklady, stropy, elektroinstalaci i rozvody/ pouze elektro,vodu a plyn jsem svěřil odborníkům / Nakonec jsem si sám navrhl, nechal vyrobit a nakonec smontoval i celou kuchyňskou linku. Finančně jsem sice oproti paní ušetřil několik desítek tisíc, zato mi rekonstrukce trvala asi 4 měsíce, neboť jsem mohl pracovat pouze když jsem měl volno, nebo po práci. Proto vím, že takováto rekonstrukce v paneláku není nic jednoduchého, a fandím každému, kdo se do něčeho takového pustí. Vzkaz pro paní: nenechte si výsledky své práce nikým zošklivit, rekonstrukce se Vám povedla a pokud dopadla podle Vašich představ, je to v pořádku. Nikdy se nezavděčíte všem a nikdy se vše nelíbí každému. Tak to prostě je. Nejdůležitější je, že se to líbí Vám a vašim blízkým. Jinak zdravím do Jirkova, bydlel jsem 40 let v sousedním Chomutově a dokonce krátce po vojně 4 roky i přímo v Jirkově. Teď už jsem si splnil taky takový svůj sen jako vy a zakoupili jsme před 2 lety starou zemědělskou usedlost na vesnici kousek od Chomutova, ve které teď provádíme postupnou náročnou a velkou rekostrukci. Takže Vám vlastně závidím, že tu vaší máte již za sebou…Jirka R.

  evaka

  Ještě než jsem si přečetla vašeho hodnocení,při prohlídce obrázků jsem si postupně říkala : jéžiš ta původní kuchyň i koupelna je hrozná, dál pak to vybouraný jádro (to snad známe všichni tu hrůzu, kterou to obnáší), ááá, už to je hotový, tak teď zařídit, skříňky už jsou připravený…, kam to proboha lepí tu šílenou tapetu ? to tam najednou dali dětský pokoj ?.. a najednou bum ! .. barevně usedlá koupelna (je té dívce skutečně 30?) a kytky na dlaždičkách, na instalačních dvířkách motýlci, dobrá kuchyň ztěžklá a zmenšená tmavým obkladem mezi skříňkami, poskakující madla, na zdech listopad, na zemi listopad , pro jistotu jinej, až oči přecházejí…. to je usedlý byt pro stárnoucí manžele bez espritu mládí. Škoda, základ je dobrý 🙁 Trochu se děsím, když čtu, že majitelka se těší, jak si byt načančá 🙂 Má k na čančání dispozici ještě 4 místnosti, snad nebudou v obýváku sněhové vločky a v ložnici třeba papošci.. 🙂 Z toho už by se i hlava zatočila. Chtělo by to na zdech trošku přibrzdit v rozletu, ale hlavně aspoň zbytek bytu zařídit nějak mladistvěji a se šmrncem.

  Jan Dvořák

  No po „ze starého domku nový“ jsem myslel že mě už fialovo černá koupelna nečeká… Určitě bych volil jinou kombinaci. Šedou k té černé nebo něco světlejšího k té fialové…tahle kombinace je příliš agresivní. Vadily by mi taky ty bílé plastové hrany a vadil by mi ten listový motiv. Ten se tam teda fakt moc nehodí.
  Kuchyň je dost usedlá. Taková klasika, zase velké kontrasty bílé a tmavě hnědé. Vypadá to celé jako robustní stavba, která strašně moc zaplnila celý prostor. No a proč je tu zase zastavěné to topení?:-) proč jsou ůchytky cik cak horizontálně i svisle?
  Tapety, koberec s listama… Nevim, nepřijde mi to moc sexy…je to takový podzimní. Ve třiceti přece neni podzim života! Mělo to být vic veselé.
  Jídelní kout je předpokládám ze staršího nábytku…ok, časem výměna.
  Celkově tak nějak bez nápadu, takový celý smutný, podzimní…
  Přitom je tam několik náznaků dobrých řešení. Hranaté umyvadlo se závěsnou skřínkou, vana super…
  Cena vzhledem k přestavbě jádra zajímavá. Dovedu si představit, že včetně té robustní kuchyně by si za to mnoho firem řeklo o dost víc peněz.

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

Na tomto webu zpracováváme cookies potřebné pro jeho fungování a analytiku, v případě udělení souhlasu také cookies pro účely cílení reklamy a personalizaci reklam. K tomu využíváme své partnery pro sociální média, inzerci a analýzy. Více informací o nastavení cookies naleznete zde.

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close

TOPlist