Soutěžní rekonstrukce: Pohádka o splněném snu

Poslední rekonstrukce tohoto týdne. Podívejte se, jak si v Jirkově plní své sny. Příběh se četl jedním dechem .-) A pokud máte také sen o rekonstrukci, dejte se do toho. Držíme palce!

Stejně tak jako každá dívka, slečna, mladá paní i starší dáma, tak i já snila o své krásné koupelně, kde budu trávit chvíle odpočinku a o velké kuchyni šité na míru podle mých představ. A tento sen se téměř v mých 30 let stal skutečností.

Vždycky jsem žila v panelovém domě a to, že budu patřit mezi ty šťastné, kteří žijí v domečku se zahrádkou byla pro mě zatím jen budoucnost odložená na neurčito. Jednoho krásného dne se mi ale naskytla nabídka přestěhovat se z mého skromného městského bytečku 2+1 do bytu 4+1. Do sice velkého bytu 4+1, ale na kterém byly znát stopy času, neboť do něj lidská ruka neinvestovala ani nejmenší péči.

Zavřela jsem oči a nechala se unášet fantazií, co všechno se dá s takovým bytem dělat. Věděla jsem, že to nebude jednoduché, že nás čeká dlouhá, trnitá cesta se spoustou překážek, ale souhlasila jsem a téměř okamžitě se rozjel kolotoč plánování, náčrtů, vyřizování a nakupování. Představu o barevném provedení jsme s přítelem měli již delší dobu, stejně tak o nové dispozici koupelny i kuchyně. Bourací i stavební práci prováděla firma. My přiváželi materiál a dohlíželi, zda vše probíhá podle plánu. Během tří dnů zbyly z umakartového jádra, staré koupelny, kuchyně i podlah jen vzpomínky.

Vše se uklidilo a začalo se z budováním našeho krásného bydlení. Každý den byl můj sen blíže a blíže k realitě. Z prázdných místností vznikal domov. Těšila jsem se až zametu poslední stopy po budování našeho nového bydlení, uvařím své první jídlo a večer zarelaxujeme s přítelem v naší nové koupelně při sklence toho nejlepšího šampaňského. Rekonstrukce trvala téměř tři měsíce a ten netrpělivě očekávaný den D přece jen přišel. Bože, jak já se těšila. Chtěla jsem si převzít klíče a začít vládnout mému novému království. Načinčat a dovybavit všechny místnosti doplňky, aby můj byt byl tím nejútulnějším na světě. A dočkala jsem se… I když to stálo hodně práce, energie i peněz, tak nelituji. Není totiž nad teplé a útulné místo, kam se člověk rád vrací a kde se cítí jako doma.

 

Cena rekonstrukce: 250000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Koupelna a kuchyně v panelovém domě Jirkov

 

san_4367.JPG

Zdroj: archiv redakce

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

7.2.2014 12:58

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist