Soutěžní rekonstrukce: Podkrovní pokojík pro dceru

Když děti vyrostou, rády vylétnou z hnízda, ale pak jsou trochu dotčené zjistěním, že jejich bývalý pokojíček slouží jiným účelům. Paní Sluková to vyřešila tak, že dceři připravila podkrovní pokojík pro občasné návštěvy. Teď jsou spokojené obě.

119766-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Rekonstrukce probíhala v rámci celého domku, který není nijak velkorysý, proto se musel využít jakýkoliv m2. V 1. patře domku byla původně jen jedna ložnice a boční prostory pod zkosením střechy, těchto prostorů jsme využili k vytvoření další místnosti a to dětského pokojepodkroví, nyní již jen příležitostného pokoje pro dceru, když přijede domů na víkend. Slouží ale také i pro hosty a jako místnost pro ukládání věcí a zároveň jsme těžko využitelné prostory na chodbičce u schodiště využili jako „vestavěnou skříň, která ještě není zcela dokončená vzhledem ke složitosti jejích rozměrů.

Prostor jsme zvětšili odstraněním střešních oken a přiděláním výklenku na střechu a novými okny, museli jsme také posunout stěnu pokoje o několik centimetrů, abychom tím zvětšili i plošný prostor. Za pomoci sádrokartonu, vznikl tedy již pohodlně obyvatelný pokoj.

Na chodbičce jsme odstranili staré zábradlí a nahradili ho opět sádrokartonovou stěnou až ke stropu, kde bylo možné přidělat poličky a vytvořit tím další úložný prostor. Skříň by měla být dokončena posuvnými dveřmi, tak, aby byla uzavřená.

Plánovaný rozpočet  50.000,- bez nábytku
Realný rozpočet cca. rozpočet 80.000,- bez nábytku

Bydlení v podkroví: inspirativní fotogalerie

Gerda Sluková, Jablonec

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce
28.6.2012 12:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist