Soutěžní rekonstrukce: Opravdu malá koupelna v paneláku

Inspirace při proměně panelákových koupelen není nikdy dost, a proto se podívejte, jak tu svoji zvládl pan Černý. Dokonce zvládl umístit i vanu!

Dobrý den,mé jméno je Ladislav Černý a rád bych se zúčastnil Vaší soutěže o nejkrásnější rekonstrukci. Asi tak před rokem jsem se pustil do rekonstrukce koupelny a WC. Musím se smát různým článkům typu „rekonstrukce malých koupelen“. Často totiž zveřejněné fotografie údajně malé koupelny nejsou rozměrově tak malé. Jedná se o profesionální fotografie a autor malou koupelnu asi nikdy v životě neviděl.

Naše koupelna je opravdu nefalšovanou malou panelákovou koupelnou (na délku 1,60 a na šířku 1,40 cm). A přesto se do ní vešla vana. Na začátku jsem zvažoval kvůli úspoře místa i sprchový kout, ale když se sem vana může vejít, proč ji sem nevměstnat. Další variantou bylo propojit koupelnuWC.

pan-cerny4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Zastávám ale názor, pokud to možnosti dovolují je lepší WC oddělit. Po vybourání původního jádra, nebylo umakartové ani zděné nýbrž z jakési neidentifikovatelné dřevotřísky se začly stavět stěny pomocí sádrokartonových příček. Na řadu přišly rozvody vody, elektřiny, topení. Umístění vany, její obezdění a obklady.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Obklady jsem zvolil právě kvůli malému prostoru ve světlém odstínu, určitě lepší volba než kachle tmavé. No a nakonec přišla montáž závěsného umyvadla a wc. Nad WC jsme umístili skříňku pro přístup k vodoměrům, jejíž zadní část se dá snadno sundat – je přichycena k bokům magnety. Zároveň slouží jako úložný prostor hygienických potřeb. Pak už stačilo navrtat pomocí příklepové vrtačky sprchovou hadici a koupelnové doplňky. Výsledek vidíte sami, samozřejmě že malá koupelna nebude nikdy tak oslňující jako koupelny velkorysích rozměrů. Ale co šlo v malém prostoru vylepšit a zkrášlit se myslím povedlo.
 
Plánovaný rozpočet: 100 000,-
Reálný rozpočet: 104 000,-

Ladislav Černý
Ostrov

logo-burina-no-text.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

4.11.2011 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist