Soutěžní rekonstrukce: Opravdu malá koupelna v paneláku

Inspirace při proměně panelákových koupelen není nikdy dost, a proto se podívejte, jak tu svoji zvládl pan Černý. Dokonce zvládl umístit i vanu!

Dobrý den,mé jméno je Ladislav Černý a rád bych se zúčastnil Vaší soutěže o nejkrásnější rekonstrukci. Asi tak před rokem jsem se pustil do rekonstrukce koupelny a WC. Musím se smát různým článkům typu „rekonstrukce malých koupelen“. Často totiž zveřejněné fotografie údajně malé koupelny nejsou rozměrově tak malé. Jedná se o profesionální fotografie a autor malou koupelnu asi nikdy v životě neviděl.

Naše koupelna je opravdu nefalšovanou malou panelákovou koupelnou (na délku 1,60 a na šířku 1,40 cm). A přesto se do ní vešla vana. Na začátku jsem zvažoval kvůli úspoře místa i sprchový kout, ale když se sem vana může vejít, proč ji sem nevměstnat. Další variantou bylo propojit koupelnuWC.

Zastávám ale názor, pokud to možnosti dovolují je lepší WC oddělit. Po vybourání původního jádra, nebylo umakartové ani zděné nýbrž z jakési neidentifikovatelné dřevotřísky se začly stavět stěny pomocí sádrokartonových příček. Na řadu přišly rozvody vody, elektřiny, topení. Umístění vany, její obezdění a obklady.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Obklady jsem zvolil právě kvůli malému prostoru ve světlém odstínu, určitě lepší volba než kachle tmavé. No a nakonec přišla montáž závěsného umyvadla a wc. Nad WC jsme umístili skříňku pro přístup k vodoměrům, jejíž zadní část se dá snadno sundat – je přichycena k bokům magnety. Zároveň slouží jako úložný prostor hygienických potřeb. Pak už stačilo navrtat pomocí příklepové vrtačky sprchovou hadici a koupelnové doplňky. Výsledek vidíte sami, samozřejmě že malá koupelna nebude nikdy tak oslňující jako koupelny velkorysích rozměrů. Ale co šlo v malém prostoru vylepšit a zkrášlit se myslím povedlo.
 
Plánovaný rozpočet: 100 000,-
Reálný rozpočet: 104 000,-

Ladislav Černý
Ostrov

 

4.11.2011 3:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist