Soutěžní rekonstrukce: Obývací pokoj ve Velkých Albrechticích

Další soutěžní rekonstrukce do naší soutěže je z Velkých Albrechtic. Stačí stará almara, která má svoje kouzlo a najednou jsou sny o supermoderním zařízení fuč. Nechte se inpirovat.

Poslední 2 roky jsem se „zamilovala“ do takového toho zabydleného stylu ( provensálský, country, severský), nejlépe s původním nábytkem pamatujícím nejméně 3 generace. Asi půl roku jsem o tom jen přemýšlela, náš nábytek v obývacím pokoji už po 25 letech vyloženě volal po výměně, ale stále ještě jsem měla myšlenku na supermoderní nábytek podle poslední módy( Provence byl zatím jen myšlenkový úlet). Osvítilo mne až loni zkraje léta, kdy jsem na půdě zavadila o starou, odřenou almaru po babičce.

Dodala jsem si odvahy a nastínila manželovi svůj plán na rekonstrukci. Překvapivě neměl nic proti, i když změna to měla být radikální. Takže jsem začala shánět ty „pravé“ kousky, staré doplňky, fotky mých dávných předků, stůl, židle, komodu, kovový stolek, který se válel v mezi u našeho pole asi 10 let byl najednou královsky ceněný, stejně tak váha ze sběrny nebo starý dřevěný žebřík z kůlny.

Celou zimu jsem je odčervotočovala, natírala a zase patinovala. Inspiraci jsem hledala hlavně na blogách hospodyněk z Norska, Finska a Švédska. Nejdéle jsem asi vybírala plovoucí podlahu i když nejlepší by samozřejmě byla stará dubová prkenná…Do stylu mi trochu nahrálo to, že bydlíme v zemědělské usedlosti z 30.let, okna původní kastlíková a obnažené stropní trámy. Celá kompletní přeměna trvala necelé 3 měsíce, ale stojí za to, převažuje bílá a pastelové barvy, celý pokoj se prosvětlil a působí velice útulně, vše provoněno levandulí.

Cena rekonstrukce: 35.000,-

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: obývací pokoj v domě, Velké Albrechtice

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

ob-v-k-1161.jpg

Zdroj: archiv redakce

ob-v-k-0831.jpg

Zdroj: archiv redakce

ob-v-k-0201.jpg

Zdroj: archiv redakce

30.1.2014 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist