Soutěžní rekonstrukce: Obývací pokoj v pražských Strašnicích

Rekonstrukce obývacího pokoje v Praze Strašnicích nebyla rozsáhlá, ale poměrně riskantní, jelikož se předělávala okna a v plánu byl i razantní zásah do hlavní nosné zdi.

K rekonstrukci jsme si vybrali obývací pokoj. Vstup do obýváku byl řešen obloukovým výřezem ve zdi, což se nám nelíbilo.

Chtěli jsme klasické dveře, které by se dali v případě potřeby kdykoliv zavřít.  Zde byl trochu problém, protože se ve zdi, kde byl oblouk se musela vyztužit původní zeď, která byla nosná.

Dále se v místnosti upravovala okna. Ze dvou zbytečně komplikovaných oken jsme chtěli jedno, středně veliké – klasické. Důležité bylo, aby byla okna vyvedena v plastu, aby jimi netáhlo.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

 

Nakonec vše dopadlo dobře. Máme v obýváku jedno, středně veliké oknoplastu a klasické dveře, vedoucí na chodbu.

Další dveřepokoji vedou do šatní místnosti. Pro výmalbu jsme vybrali krémovoufialovou barvu ke které nám krásně ladí černé dekorace.

Plánovaný rozpočet na celou místnost byl 20.000,- a nakonec jsme se vešli do 10.000,- jelikož hlavní bourací práce zařídila správcovská firma majitele domu.

Čtěte také:

Proměny kuchyně – před a po

Proměny ložnice – před a po

Proměny obývacího pokoje – foto před a po

 

Květuše Ficzuová

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
1.8.2011 12:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist