Soutěžní rekonstrukce: Obývací pokoj v Bystřici

Začínáme poslední týden naší soutěže o Nejlepší rekonstrukce s Buřinkou. Soutěž jsme sice prodlužovali, ale všechno musí jednou skončit. Pojďte se s námi podívat na první rekonstrukci tohoto týdne.

Rekonstrukci, na které se podílelo snad celé příbuzenstvo, jsme zahájili koncem srpna 2013. Rodiče se celkem náhle rozhodli pro nový obývací pokoj a začali vystěhovávat, a proto nám nezbylo nic jiného než začít vymýšlet konečnou podobu místnosti.

Byli jsme fixovaní šedou barvou sedačky, kterou chtěli, a také si přáli vestavěnou skříň. Po různých úvahách a kombinacích jsme se nakonec rozhodli, že na zeď použijeme šedou barvu v kombinaci se žlutou. Byly zde trochu obavy rodičů, že pokoj bude moc tmavý, takže jsme se rozhodli o použití šedé ve větší míře pouze na jednu stěnu.

Celou rekonstrukci nejvíce komplikovala vestavěná skříň, šlo o hodně přesnou práci. Bočnice skříně jsou ze sádrokartonu, s kterým jsme za pomoci strejdy bojovali nejdelší dobu. Přestavba se nakonec vyšplhala asi na tři týdny, protože nám materiál nechtěl schnout. Mezitím jsme se ještě rozhodli pro nový radiátor. Jeho objednání a následná instalace celou akci také trochu pozdržela. Bylo nám líto úplně zlikvidovat původní nábytek, a proto jsme rozhodli ho za pomoci sestřina přítele trochu poupravit a využili jsme ho jako vnitřní vybavení vestavěné skříně.

Koberec jsme zvolili ve světlé barvě, aby se neztmavoval zbytek interiéru. Vzhledem k umístění televize a sedačky jsme museli posunout také lustr. Pohráli jsme si i s podsvícením rohových skříněk a sádrokartonové předstěny, na které je zavěšená televize. Nad sedačkou se nám bílá stěna zdála moc prázdná, a proto jsme vzali barvy, kterými jsme malovali zdi, tři sololitové desky a pocákali jsme je. Myslím, že se to nakonec povedlo a stěna už tak prázdně nepůsobí.

Obývací pokoj je oproti původnímu stavu o hodně světlejší. Zbývá snad už jen napsat, že celková cena rekonstrukce nezahrnuje náklady za práci, protože jsme vše dělali bez pomoci řemeslníků. Všichni jsou z rekonstrukce nadšení a pomalu vymýšlíme přestavbu další místnosti…

 

Cena rekonstrukce: 70000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Obývací pokoj v bytovce v Bystřici

obr4b.jpg

Zdroj: archiv redakce

obr7a.JPG

Zdroj: archiv redakce

prace2.jpg

Zdroj: archiv redakce
3.3.2014 1:15

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist