Soutěžní rekonstrukce: Nová kuchyň v Hradci

Kdo nemá aspoň nějakou zkušenost s rekonstrukcemi v bytě, nebude chtít uvěřit, jak lopotně se další účastníci soutěže dopracovávali výsledku, který si vysnili. Ale stáli si na svém a nakonec toho dosáhli! Další soutěžní rekonstrukce je tady.

116986-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, jsme mladý pár, který si před nějakým rokem pořídil byt. V bytě jsme se pokoušeli upravit a předělat každý pokoj, ale na co jsme se nejvíce těšili, byla kuchyň. Ta byla opravdu třeba upravit, a to se vším všudy. Když tedy přítel dostal nějaké odměny v práci, řekli jsme si, že teď je ten správný čas:)

V létě jsme se tedy pustili do oprav všech stěn, na kterých byly spousty prasklin, následovalo odstranění spíže, odsunutí staré kuchyňské linky, odstranění obkladu… V této fázi jsme ale neměli ještě ani novou kuchyň objednanou. Jen jsme věděli, jak by měla vypadat a co by vše měla obsahovat… Navštívili jsme několik kuchyní, nechali si vypracovat spousty plánků a cen. Postupně jsme starou kuchyň vyřazovali z provozu – odpojení vody, plynu a naopak instalace zásuvek a osvětlení. Peníze postupně utíkaly. Novou kuchyň, na kterou jsme dostali nakonec i pěknou cenu, jsme objednávali až někdy koncem října.

Postupně jsme pořídili nové spotřebiče, podlahu, nechali udělat skleněný obklad a začátkem nového roku se dočkali i nové kuchyně. Nikdy předtím jsme si kuchyň nepořizovali, nevěděli jsme tedy jak na to a už vůbec jsme netušili, co vše je s rekonstrukcí kuchyně spojeno a kolik peněz vše obnáší. O shánění šikovných řemeslníků, instalatérů, zedníků, podlahářů a nakonec i skláře, kterému by se vše povedlo na poprvé, už ani nemluvíme… To bylo nervů a dohadování u každé činnosti.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

I výsledný efekt byl pokažen spojením dvou jinak barevných kuchyňských desek – další měsíc čekání na nové. Shrnutí: bylo docíleno našich sebemenších představ – vinylové podlahy, bílé kuchyně v lesku s kontrastem černého skla za linkou a stejně tak i černých skleněnych zásuvek – vše si dnes pochvalujeme a jsme nadšeni:) Ovšem s naší neznalostí a produktivitou práce řemeslníků… – nikdy na tuto přestavbu nezapomeneme! Ještě dnes si kolikrát už se smíchem vzpomeneme:)) Byla to obrovská zkušenost, po které už žádné další v brzké době neplánujeme:))

 

Cena rekonstrukce: 120 000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: byt Hradec Králové kuchyň

 

23.1.2014 1:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist