Soutěžní rekonstrukce: Netradiční bydlení v bývalém výměníku

Vytvořit si bydlení podle vlastních představ je snem mnoha lidí. Monice Šubrtové se tento sen vyplnil, když se jí podařilo zakoupit netradiční prostor, který původně sloužil jako prádelna a výměníková stanice. V něm se jí pak podařilo navrhnout a následně i vybudovat překrásný loftový ateliér.

116758-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Před pár lety jsem se vrátila z ciziny a začala jsem se s bratrem poohlížet po nějaké dostupné možnosti samostatného bydlení. Bratr očekával v té době s manželkou prvního potomka a já toužila po ateliéru se zázemím pro moji budoucí rodinu. Jelikož mým snem bylo vždy loftové bydlení, mou pozornost přitahovaly samé nekonvenční prostory.

Nebylo zas tak jednoduché něco takového sehnat, až se podařilo najít budovu, která původně sloužila jako prádelna k přilehlým panelákům a jako výměníková stanice. S bratrem jsme si objekt rozdělili na dvě části a já začala budovat své netradiční bydlení.

Subrtova%20Monika%203.jpg

Zdroj: archiv redakce

Jakožto výtvarnici mi nedělalo problém si v úplných počátcích celou budovu představit již v novém kabátě a to i přesto, že to v první fázi jen zdánlivě připomínalo prostor k bydlení. V první řadě se museli vyřezat a odstranit obrovské bojlery, zbourat příčky a pak se začalo s pracemi skoro stejnými jako na novostavbě, což mi vyhovovalo.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Stavba příček, kanalizace, rozvody elektriky, vody, topení, podlahy, stropy… Přistavění obytné předsíně bylo nutností pro umístění technického zázemí jako kotle, rekuperace, pračky a jednu samostatnou toaletu navíc. Zároveň tam vzniknul prostor s posezením u velkého francouzského okna, které v létě velmi příjemně propojuje interiér s exteriérem.

Interiérový design mě vždy zajímal, takže jsem si předem vytvořila návrh rozvržení místností. Mám ráda vzdušné prostory, proto jsem nechala kuchyň propojenou s jídelním koutem a obývacím prostorem. Přičemž jídelní kout je od obýváku opticky oddělen nízkou příčkou, která slouží jednak jako podstavec pro sochu, ale zároveň i jako panel pro televizor ze strany pohovky.

Původně jsem stropy prostoru chtěla nechat v původním stavu, což byla betonová žebra, ale nakonec se kvůli rozvodům rekuperace musely udělat sádrokartonové podhledy. Díky vysokým stropům jsem mohla využít prostor nad sníženým stropem koupelny a vytvořit tam multifunkční prostor (přespání návštěv, úložný prostor), ke kterému vede schodiště z ateliérové místnosti.

Plánovaný rozpočet rekonstrukce byl velmi omezený a idealistický 300 000,-Kč, právě kvůli financím se rekonstrukce vlekla skoro 3 roky. Konečný rozpočet se navýšil o 100 000,-Kč. Velká část věcí se dělala svépomocí a to díky mé skvělé rodině. Stále ještě některé věci postupně dolaďuji.

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce bytu v Modřanech

Soutěžní rekonstrukce: Krásný obývací pokoj s barovým pultem

Soutěžní rekonstrukce: Kompletní rekonstrukce zanedbaného bytu

Bc. Šubrtová Monika, Karlovy Vary

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
25.10.2011 2:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist