Soutěžní rekonstrukce: Modernizace kuchyně a obývacího pokoje

Byt, který je svými majiteli užíván již 21 let, si zaslouží nějaké ty úpravy. Z toho důvodu se také pan Klimeš rozhodl pro rekonstrukci a modernizaci starší kuchyně, kterou propojil s vylepšeným obývacím pokojem. Jak si splnil svůj sen o hezčím a pohodlnějším bydlení si můžete přečíst v následujících řádcích.

110003-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Vážená redakce, zasílám fotografie z rekonstrukce našeho bytu. Po 21 letech užívání bytu jsme se rozhodli částečně zmodernizovat kuchyni, obývací pokoj a chodbu.

Petr%20Klimes%201.JPG

Zdroj: archiv redakce

Naplánovali jsme propojení kuchyně s obývákem, což znamenalo vybourání panelu mezi oběma místnostmi. Dále jsme vyměnili stávající podlahy z PVC za plovoucí podlahu v jednotném dekoru, čímž jsme chtěli dosáhnout propojení a optické rozšíření bytu.

Kuchyňská linka byla vyrobena na zakázku dle našeho grafického návrhu a osazena vestavěnými spotřebiči, mimo kombinovanou chladničku s mrazničkou, která byla pouze rok stará a bylo nám líto ji dát pryč.

Nepřehlédněte – velká fotogalerie obývacích pokojů

 

V obývacím pokoji jsme nábytek z finančních důvodů pouze zrenovovali /nová skleněná dvířka, madla, nožky…/. Strop jsme řešili ze sádrokartonu, doplněn je novým osvětlením.

Z větších stavebních úprav bych ještě zmínil kompletní výměnu elektroinstalace, jenž byla nutná vzhledem k novým nárokům na odběr el. energie, vybourání stávajících zárubní a dveří a jejich výměnu za nové obložky a dveře, výměnu dřevěných oken za plastová s vnitřním dekorem dřeva, obložení stěny umělým kamenem, vytvoření sloupu mezi kuchyní a obývákem jako zakrytí nevzhledných stupaček a jeho následné obložení kamenem stejného dekoru, čímž jsme chtěli podtrhnout propojení obou místností.

Jako splnění svého snu jsme vybudovali v obýváku zabudovaný krb na biolíh, u kterého je v sychravých dnech krásné posezení. Zda-li se nám rekonstrukce zdařila, posuďte sami. I když se jedná o byt v panelovém domě, neměnili bychom.

Předpokládaný rozpočet: 320.000,- Kč

Skutečné náklady: 350 000,- Kč

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Jak vytvořit z původního panelákového bytu útulný domov?

Soutěžní rekonstrukce: Proměna kuchyně s jídelnou

Soutěžní rekonstrukce: Paneláková koupelna v luxusním designu

Petr Klimeš, Boskovice

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
29.9.2011 12:25

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist