Soutěžní rekonstrukce: Moderní kuchyň se vešla i do velmi úzkého prostoru

Paní Dvořáčková si přála do úzkého prostoru svého staršího bytu vtěsnat novou, moderní a pohodlnou kuchyňskou linku s veškerým potřebným vybavením. Byla si dobře vědoma všech dispozičních limitů staré kuchyně a měla jasně stanovené požadavky pro kuchyň novou.

110844-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

18. srpna 2011 budeme s manželem 27 let. On je takový “ skrblík“, i když ho mám ráda. Když chci něco nového, tak je to vždy nadlouho. Musím dlouho otravovat a mít spoustu argumentů. Novou kuchyň chci už asi 2-3 roky. A letos na konci května se mi to konečně splnilo!!! V listopadu manžel může vybrat důchodové pojištění, takže jsem měla původně čekat na podzim.

Důvody: v bytě bydlíme 26 let, manželovi bude letos 2.11. 2011 50 let, takže aby si novou kuchyň užil také aspoň tak dlouho místnost je rovná nudle – budou to klasické 2 linky – levné. Na podlaze bývaly koberce – lino je dobré, měnit nebudeme malovali jsme před dvěma lety – není potřeba, mikrovlnku necháme starou, myčku nepotřebujeme – děti 23 a 18 let.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Jen chci v kuchyni změnu a přála bych si novou pěknou kuchyň. Zas mě ukecával, že je ještě dobrá, že ještě počkáme…
Chtěla jsem kamna u světla, clonila mi velká asi 5 roků stará lednice – tu jsme neměnili
Chtěla jsem elektrickou troubu na pečení – každý v okolí ji chválí. Chtěla jsem užší stůl – kvůli místu – původní je asi 40 roků starý po tetě, židle mají asi 12 let – ty jsou ještě dobré už dlouho mi vadil železný kohout u kamen na plyn – klasika ve starých kuchyních.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Takže to bylo původně max. 50 000. I když našetřeno jsme měli víc. A pak to už jen rostlo. Začala jsem shánět a vyptávat se. Zpočátku to bylo stále jen předběžně, ale tak se mi ty moderní kuchyně líbily, že jsem se rozhodla ji mít. Tentokrát jsem zvítězila já.
Nakonec to bývalo tak, že když už to je nové, bude lepší i to další.
Spotřebiče – byla výhodná akce i s myčkou a vestavenou mikrovlnkou.
Elektřina, plyn a voda nás vyšli na 16 000,- Kč od odborníků. – to jsme také nečekali tak drahé – nezajímala jsem se o to do té doby.

Klasická kuchyň nešla, protože na jedné straně je prostor užší a musely by se nechat zmenšovat skříňky – vysvětlila jsem manželovi, že to se nevyplatí. Proto ji musíme nechat zhotovit na míru. Takže celkově i se všemi pracemi – plynař, vodař, elektrikář, podlahář vyšla na 130 000, Kč. Něco jsme se půjčili od rodičů. Do podzimu splatíme a já jsem moc spokojená. Stále si ji „leštím“ ( plynovou varnou desku doslova). Proto se ráda o radost podělím a posílám pár fotografií.

Původní rozpočet: 50 000 Kč

Reálný rozpočet 130 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Jak vytvořit z původního panelákového bytu útulný domov?

Soutěžní rekonstrukce: Rekonstrukce bytového jádra, kuchyně a koupelny v panelovém bytě

Soutěžní rekonstrukce: Veliká proměna původně zdemolovaného bytu

Iveta Dvořáčková, Varnsdorf

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
30.9.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist