Soutěžní rekonstrukce: Kuchyň předurčená k rekonstrukci

Byt v Plzni si Růžičkovi koupili do osobního vlastnictví i za předpokladu, že věděli o nevyhnutelné a velmi blízké rekonstrukci. Kompletní proměnu vyžadovala kuchyň ale výsledek stojí za to!

Koupili jsme společně s přítelem byt 4+1, 98 m2, v osobním vlastnictví v Plzni, v posledním sedmém patře revitalizovaného panelového domu, dům je zateplený včetně rekonstrukce a zateplení střechy, samozřejmostí jsou plastová okna. Jediné, co nám v nejbližší době trochu zkomplikuje život, je rekonstrukce výtahu. Co se týče bytu, kupovali jsme ho s tím, že bude nutné rekonstruovat kuchyň.
A ne jenom nějakou malou plastickou operací, ale totální rekonstrukcí.

Spoustě lidí se tato kuchyň zamlouvala a náš záměr nám vymlouvali, ovšem já si nedovedla představit, že bych v této „příšernosti“ mohla existovat, natož vařit.

Kuchyň má cca 9,66 m2, což na tak velký a prostorný byt opravdu není moc. Má tvar písmene L a těžko se s tímto prostorem dá něco vymyslet a nějak jej zvětšit, protože vedle ledničky (v již nové kuchyni)  je chodba vedoucí do předsíně a naproti místu, kde je vestavěná mikrovlnná trouba a klasická trouba, jsou dveře do obývacího pokoje.
Možná by se s tímto prostorem dalo něco dělat, ovšem to by znamenalo značný stavební zásah a bourání panelů, což jsme rozhodně podstupovat nechtěli.

ruzicka%20rekonstrukce.jpg

Zdroj: archiv redakce

Starou kuchyni jsme rozebírali s nadšením a elánem. Člověk by nevěřil, kolik dílů a součástek tak relativně malá kuchyň může mít. Pak konečně nastal čas stavebních úprav….. oškrábala se omítka až na panel v celé místnosti, sundaly se staré obklady, museli se předělat a posunout zásuvky a vypínače, upravil se přívod vody a odpad, ty jsou nyní skryty v rohové skříňce pod dřezem.
V místnosti zůstala jen původní dlažba na podlaze, tu jsme měnit nechtěli…

Mezitím co se vyráběla kuchyň, u soukromého truhláře z Města Touškov, pana Zajíčka, tak se kuchyň postupně upravovala a dostávala se do konečné koukatelné podoby, penetrovaly se zdi, štukovalo se, lepili se nové obklady a nakonec se vymalovalo, tentokrát jen na bílo. Konečnou podobu kuchyně nám pomohl vytvořit a doladit truhlář, neboť s rozvržením jednotlivých částí jsme si nebyli zrovna moc jisti, ovšem díky jeho zkušenostem s panelákovými kuchyněmi nám byl zdatným rádcem…
Kombinaci barev, calvados a vanilka, jsem měla v hlavě již dávno, jiná nepřicházela v úvahu, rozmístění jednotlivých spotřebičů a skříněk, s tím hodně pomohl pan truhlář.
Spotřebiče, pracovní desku a obklady jsme si vybírali sami a sklo do skříněk a úchytky na skříňky vlastně taky. Kuchyň byla hotová do 3 týdnů, montáž zvládli během jednoho sobotního dne……
Teď už jen uklidit a nastěhovat se….

 

Cena materiálu a práce na zhotovení naší kuchyně činila 68 000 Kč. Dalších 60 000 Kč jsme investovali do nákupu spotřebičů.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

P1014744.JPG

Zdroj: archiv redakce


Původní rozpočet – 100 000 – 120 000 Kč

Reálný rozpočet – 128 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Obývací pokoj v pražských Strašnicích

Soutěžní rekonstrukce: Rozsáhlá rekonstrukce obývacího pokoje s krbovými kamny

Soutěžní rekonstrukce: Proměna chodby v rodinném domku v Bohumíně

 

Olga  Růžičková, Plzeň

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
11.8.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist