Soutěžní rekonstrukce: Kompletní rekonstrukce téměř stoletého domku

Majitelům domků se často závidí, ale málokdo už bere v potaz i spousty práce, které jsou s nemovitostí spojeny. Podívejte se, jak zvládla kompletní rekonstrukci starého domku paní Vitvarová.

116536-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Fotografiemi zachycená rekonstrukce probíhala na přelomu roku 2007 a 2008, ale různé úpravy probíhají samozřejmě až dodnes.

Téměř sto let starý rodinný domek se nachází na severu Čech v nepříliš příznivých povětrnostních podmínkách a během několika málo let se z dlouho obývaného domku stala nehezká barabizna. Proto muselo bez velkého finančního rozpočtu dojít k neodkladným opravám. Za celou rekonstrukcí nestojí žádná stavební firma, ale několik šikovných známých z různých oborů a vlastní krev, pot a slzy:-)

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Vše začalo pomalu, celý domek prošel v rámci možností i úpravou interiéru, od toho se odvíjela nutnost výměny oken, za špaletová se nasadila okna dřevěná, vyrobená na míru. V horním patře domku byla i střešní okna, ty nahradily dřevěné výklenky po obou stranách střechy, které nejen zvětšily prostor, ale přinesly světlo do celého horního patra, ve kterém se nachází jeden větší pokoj, menší pokojík, koupelna a schodiště s chodbičkou a místem pro vestavěnou skříň. Výklenek tvoří dřevěná konstrukce nasazená na střechu, do této konstrukce jsou vložená okna, zateplení, stěnu zevnitř tvoří sádrokarton a z venku vlastnoručně natírané dřevěné paletky v barvě oken. Během dvou dnů byla hotová i nová střecha.

Stará omítka se osekala a poté přišlo na řadu zateplení jedné stěny domu, ve většině případů se zateplení provádí na celém objektu, vzhledem ke stáří domu a vlhkosti jsem nechtěli riskovat možné tvoření plísní a zabránění tomu, aby dům dýchal a proto jsme zateplili pouze tu stěnu pro kterou to bylo nejvíce vhodné.

Mohli jsme tedy konečně nahodit fasádu. Zvolili jsme žlutou pozitivní barvu. Nechali jsme repasovat staré dveře a znovu je natřeli, tak, aby ladily k oknům a výklenkům. Konečnou fází byl plot.

Předpokládaný rozpočet 500 000 Kč
Reálný rozpočet    650 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Exkluzivní designová kuchyň… v paneláku!!

Soutěžní rekonstrukce: Přestavba celého bytu v panelovém domě

Soutěžní rekonstrukce: Kuchyň předurčená k rekonstrukci

 

Monika Vitvarová Jablonec nad Nisou

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
25.8.2011 11:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist