Soutěžní rekonstrukce: Kompletní přestavba bytu 3+1

Soutěžící paní Eliška si troufla na pořádné sousto a přestavěla vnitřní uspořádání hned celého bytu. Určitě se to vyplatilo – je zvláštní, kolik nevyužitých nebo špatně využitých prostor v typizovaných bytech je. U paní Elišky je teď ale všechno pěkně světlé, prostorné a praktické.

133275-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Dobrý den, dovoluji si Vám zaslat příběh o naší rekonstrukci bytu. Po odkoupení bytu 3+1 v Mladé Boleslavi jsme se s manželem rozhodli pro kompletní rekonstrukci našeho bytu. Byt byl po prvních majitelích, ale ti za celých 20 let bydlení v bytě kromě standardních úprav, jako malování, tapetování a výměny oken, která se řešila v rámi celého domu, žádnou zevrubnější rekonstrukci neprováděli. Byt měl původní jádro, velkou, zcela nevyužitou předsíň, velmi malou koupelničku, samostaně řešený záchod a naprosto nevyhovující vstup do kuchyně, který byl tvořen úzkými zašupovacími dvěřmi.

Dle přiložených fotografií je zřejmé, že v bytě před rekonstrukcí nezůstalo absolutně nic, pouze obvodové zdi. Znovu jsme vystavěli všechny zdi, dělali zcela nové omítky a stěrku podlad, novou vodu i nové elektrické vedení. Do nového bytu jsme šli vlastně jen s televizí a mikrovnou troubou :).

Byt má pouze 77 m2 i s balkonem, tedy chtěli jsme ho hlavně vzdušnější. Tedy jako první krok jsme spojili kuchyň s obývacím pokojem, kdy jsme opticky i prostorově velmi zvětšili obytný prostor a zajistili tak dostatek světla pro místnosti, kde jsme nejčastěji. Dále jsme spojili i koupelnu se samostatně řešeným WC a celou koupelnu zvětšili na úkor zbytečně ohromné předsíně. Tím se koupelna stala druhou největší místností v bytě. Tímto posunem jsme zastavěli ale vstup do ložnice, který jsem museli vyřešit zkosením třetího pokoje a vytvořením jakéhosi výklenku pro dveře do ložnice.

Celková rekonstrukce vč. veškerého vybavení vyšla na 800 tis. Bez vybavení se pohybujeme na hranci 500 tis. Design bytu jsem měla na starosti sama, tedy moc doufám, že se Vám bude líbit. S pozdravem Zitová Eliška

 

Cena rekonstrukce: 800000 Kč

Spočítejte si kolik by vás rekonstrukce stála s Úvěrem od Buřinky ZDE

Místo rekonstrukce: Byt 3+1, Mladá Boleslav

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

25785_1418288183671_5493362_n.jpg

Zdroj: archiv redakce
10.1.2014 12:42

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist