Soutěžní rekonstrukce: Jak se dělá moderní kuchyň

Praktický zařízená kuchyňka, kde je vše potřebné hned po ruce, je snem asi každého kuchaře či kuchařky. Pro úpravu kuchyně do praktické podoby se rozhodla také paní Žižková, kterou už nebavilo neustálé pobíhání po nevhodně rovzržené kuchyni, kterou propojovaly s okolím dokonce troje dveře. Dispoziční úprava i nová kuchyňská linka udělaly své a paní Žižková se dnes může radovat z krásné, moderní a praktické kuchyně.

Dobrý den, chtěla bych se přihlásit do soutěže s naší rekonstrukci naší malé kuchyně. Kuchyň má rozměry cca 3×4 m a byla velice nevhodným způsobem rozčleněna.

Kuchyň měla troje dveře, takže sporák s dřezem byl na jedné straně, pracovní plocha na druhé, stůl i lednice každý na jiné straně. Takže při vaření jsem pořád jen přebíhala sem a tam. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli pro rekonstrukci.

Pozvali jsme si pana truhláře a on nám poradil, že v první řadě musíme zazdít dveře do koupelny (ta má ještě jeden vstup z chodby) a tím nám vznikne delší plocha na linku, která konečně bude v celku.

Stolu jsme se z finančních i estetických důvodů nechtěli zbavovat, tak nám alespoň bylo doporučeno ať ho přestěhujeme pod okno a tím získáme další prostor pro lednici, úložný prostor pro potraviny a vestavné spotřebiče, vše pěkně vedle sebe.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Plánovaný rozpočet byl 100.000,-, nakonec se to vyšplhalo na 130.000,- což zahrnovalo, kompletní práci truhláře, veškeré nové spotřebiče, obklady a zazdívání – to tvořil manžel sám, novou elektriku, výmalbu,lustr a jak jinak plno nových doplňků, co každá žena „musí“ do nové kuchyně přece mít.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Vám posílám naši kuchyň před rekonstrukcí, pak jednu fotku rovnou z rekonstrukce a pak mou vysněnou kuchyňku se kterou jsem móc spokojená, tak snad se bude líbit i Vám .

Plánovaný rozpočet: 100 000 Kč

Reálný rozpočet: 130 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Koupelnička jako ze žurnálu

Soutěžní rekonstrukce: Proměna kuchyně s jídelnou

Soutěžní rekonstrukce: Jak vytvořit z původního panelákového bytu útulný domov?

Lenka Žižková, Třebíč

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce
6.10.2011 2:37

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist