Soutěžní rekonstrukce: Celková modernizace bytu 2+1

Paní Švecová si přála v nově zakoupeném bytě propojit kuchyň s obývacím pokojem a vytvořit tak otevřenější a příjemnější prostor pro bydlení i vaření. Na rekonstrukci bytu a především pak na jeho zmodernizování se pečlivě předem připravila a s výsledkem je po zásluze spokojena.

Jedná se o rekonstrukci – modernizaci celého bytu 2+1, která začala po zakoupení bytu a nebyla zatím zcela dokončena. Jedná se o byt v panelovém domě v Plzni, stáří cca 35 let.

Místnosti, které Vám zasílám jsou ze stavebního hlediska již dokončené. Cílem rekonstrukce kuchyně-obývací pokoj bylo otevřít prostor.

Náš plán vyříznout větší část panelu musel být po posouzení statikem upraven na verzi, kterou můžete sami posoudit na fotografiích, tedy pouze rozšíření původních dveří a vyříznutí „okna“. Tento otvor plní několik funkcí:
a) nejdůležitější – zvětšuje prostor a vzniká trvalý kontakt kuchyně s obývacím pokojem
b) možnost posezení – vybaveno barovým pultem
c) funkce podávacího okénka

Vzhledem k tomu, že jsme tuto rekonstrukci připravovali cca půl roku, kdy jsme zjišťovali zejména přes internet různé možnosti a cenové hladiny požadovaných úprav, náš plánovaný a reálný rozpočet se od sebe příliš nelišil.

Kristyna%20Svecova%205.jpg

Zdroj: archiv redakce

Měli jsme stanovený cenový strop, a když jsme při realizaci něco cenově „přestřelili“, věděli jsme, že musíme někde ušetřit. A to buď ubrat z představ nebo některé úpravy odsunout na pozdější dobu. To je také důvod, proč na začátku píši, že není rekonstrukce zcela dokončena. Úpravy wc a koupelny jsou zatím pouze kosmetické.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Plánovaný rozpočet: 243 000 Kč
Reálný rozpočet: 272 000 Kč

Čtěte také:

Soutěžní rekonstrukce: Koupelnička jako ze žurnálu

Soutěžní rekonstrukce: Proměna pokoje na obývák a kuchyňský kout

Soutěžní rekonstrukce: Jak se dělá kuchyň jako z pohádky?

Kristýna Švecová, Plzeň

logo%20burina%20no%20text.jpg

Zdroj: archiv redakce

 

5.10.2011 1:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist