Soutěž o zimní zahradu


Babiččina parcela

Počet hlasů: 23

Soutěž již skončila.

Babička s dědou dostali v 70 letech možnost koupit malý pozemek na okraji Prahy. Neváhali, parcelu zakoupili a začali stavět rodinný dům. Práce probíhaly v plném proudu, většinu úprav si vymysleli a prováděli sami, ale během plného pracovního nasazení děda náhle zemřel. Babička na všechno zůstala sama – dům nebyl dostavěný, musela se postarat o tři děti a zabezpečit je. Po nešťastné události známí babičku přemlouvali, aby se přestěhovala, dům se zahradou prodala a našla si byt, že dostavět dům a starat se o děti nezvládne. Zvládla. S dostavbou domu jí pomohli dělníci, co stavěli nedaleký hotel a o zahradu se starala až do letošního jara.
Dříve se na pozemku rozléhala zahrádkářská kolonie – pěstovalo se tu víno a ovocné stromy. Dodnes se nám většinu přirozeně vyšlechtěných starých odrůd podařilo zachovat a nějaké ovocné stromy i rozmnožit. Na fotkách je právě rozkvetlá zahrada – jabloň, meruňka a višeň, modré kvítky jsou ladoněk, které rozkvetou vždy na jaře a každý rok je jich na zahradě víc a víc. Poslední fotka je jednoho z obyvatelů zahrady. Ježků je u nás na zahradě hodně, babička jim na zahradě udělala krmítko a každý den jim do něj dávala granule na přilepšenou.

23.3.2020 3:23| autor: b5e77d76528fb3

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist