Současná tvář kuchyní. Trendy udává i česká firma

Novinky, které se objevují v tomto roce u značek, zabývajících se výrobou kuchyňských sestav, drží stále linii, kterou načrtl veletrh Eurocucina v loňském roce v Milánu. Pěkné dřevo v kombinaci s kovovou konstrukcí, k tomu kámen a mramor, střídání otevřených a zavřených ploch a zasouvací dveře.

09_rastelli_beluga_engadina-and-penelope-finish-1-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Rastelli

Na zakázku

Začněme skutečnou premiérou: Ze spolupráce mezi luxusní značkou Aston Martin a výrobcem nábytku Formitalia se zrodila první elegantní kuchyně značky AM s označením V888. Snadno vklouzne do celkového kontextu jedinečného nábytku této značky, který je věrný určitému stylu. Odráží se v něm tradice a řemeslné umění sporťáků Aston Martin.

Nová kuchyně je postavena na ruční práci a rafinovaných materiálech, tvoří se na míru a vyhoví tak každému prostoru i požadavkům na barvu a formu. Technologická vyspělost je samozřejmostí.

Značku Abimis jsme vám už představili víckrát. Pod označením Atelier najdete koncepty, z nichž vycházejí individuální návrhy kuchyně pro zájemce. Je možná i změna materiálů, ovšem kromě dokonalé nerezové oceli, která je pro značku zcela typická. I tady hraje velkou roli ruční zpracování a přesně na míru ušitý design. Pracovní desky mohou mít profil břitvy či krabicový, zaoblené vnitřní prostory usnadňují čištění.

Sázka na zvučné jméno

Ze setkání designéra Ferruccia Laviani a značky Rastelli vznikla kuchyňská sestava
Beluga. Laviani dokáže kombinovat současnost a detaily minulosti, vytváří dílo na hranici umění s dekoracemi, které dokreslí harmonii celku.

Ikonickou kuchyní značky Rastelli je ale Karan, pod kterou je podepsán designér Karim Rashid. Už v roce 2015 dostal za první návrh cenu Good design Award, tehdy představil zvlněné, ergonomické a až futuristické linie. Nabízíme současnou podobu, odrážející současný trend, který říká, že méně je více…

A za zmínku stojí i R1, kterou pro Rastelli navrhl architekt Ulisse Narcisi. Odpovídá současným požadavků na bydlení, její široká škála prvků, povrchových úprav a možností tvorby na míru umožňuje přeměnit kuchyni na skutečnou obytnou zónu.

Italská i česká kvalita

Pravidelně vás seznamujeme s kuchyněmi Aran, k nim přidáme ještě jednu značku. Pro Zampieri Segni navrhuje designér Stefano Cavazzana. Sestavy pro kuchyni jsou jednoduché, příjemně barevně vyladěné, střídají otevřený prostor s plnými plochami a vše je tu na dosah ruky.

Bez ostychu k nim můžeme přiřadit i českou značku Le Bon, která nahradila otočné dveře posuvnými. Zasouvací panely byly na Eurocucině hitem. Dělají se ve dvou variantách – posuvné dveře na stěnu či do pouzdra. Oba způsoby fungují na stejném principu, dveře se posouvají pomocí kolejniček, a ať jsou otevřené, či zavřené, v prostoru vám nepřekáží.

26.6.2019 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist