Sošky zvířat a obrazové tapety vám doma vykouzlí tu pravou exotickou atmosféru

Pokud už jen nostalgicky vzpomínáte na svou dovolenou v exotické zemi nebo si o ní zatím jen sníte, jsou pro vás tím pravým doplňkem do bytu dekorace v etno stylu. Víme, jak je zakomponovat do interiéru a které vykouzlí tu pravou atmosféru vzdálených krajů. 

9black-lagoon-screen-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Charlotte Jade

Možná vám už nestačí jen sledovat cestopisné dokumenty nebo si číst knížky o exotických krajích. Ti odvážnější z vás se třeba už někdy vypravili na návštěvu vzdálených kontinentů a jejich byt zdobí tamní originální suvenýry. Bázlivější povahy však pouze vzdychají nad katalogy cestovních kanceláří a strašně touží mít doma alespoň nějaký předmět, díky němuž by měli pocit, že jsou za hranicemi všedních dnů.

Pořiďte si obrazy, tapety a paravány

Nejjednodušším způsobem, jak vytvořit v místnosti exotickou atmosféru, jsou obrazy s exotickou tematikou.

Působivější jsou však v tomto případě spíše celoplošné obrazové tapety. A můžete si vybrat, zda toužíte po zachycení specifické atmosféry dané oblasti či zvláštnostech tamější flóry a fauny. Díky vyobrazeným detailům si pak v bezpečí svého křesla můžete navodit napětí, způsobit strach nebo naopak pocit hrdinství.

Další zajímavou možností, jak vnést do interiéru prvky exotiky, jsou paravány, které jsou navíc velmi užitečné, protože vám pomohou rozčlenit prostor.

Divočinu symbolizují motivy zvířat a rostlin

Většina států v exotických končinách velmi razantně omezuje vývoz živočichů, rostlin, minerálů a historických předmětů. Zřejmě si tedy budete muset vystačit s více či méně zdařilými napodobeninami nebo s rostlinami tropického původu, které pochází z českých zahradnictví. Nicméně záleží jen na vás, jaký motiv či tvar si vyberete, příp. jakou roli má předmět plnit.

Klasická soška slona sice nastolí u vás doma dokonalou koloniální atmosféru, ale pravděpodobně nebude mít žádný praktický účel. Nicméně není vyloučeno, že může posloužit třeba jako malý stoleček. Často však bývají ve tvaru zvířecích hlav zpracovány různé kuchyňské doplňky, které jsou určeny k běžnému použití, například jako slánky, misky nebo kalíšky na vajíčka.

Nic se však nemá překombinovat, takže dejte pozor, abyste zvláště při nákupu těchto velmi výrazných bytových doplňků nezašli příliš daleko.

Ubrusy a povlečení můžete snadno vyměnit

Toužíte-li po palmách, plameňácích nebo jiných symbolech, které u nás běžně nevidíte, ale zároveň se tak trochu obáváte, že byste mohli sklouznout k nevkusu nebo kýči, pořiďte si jen nějaké textilie. Finančně nenáročným řešením, které můžete bez výčitek svědomí po čase vyměnit, jsou například různé přehozy, polštáře, závěsy, ubrusy či povlečení.

Každopádně je lepší, když pestré barvy, typické pro exotické země, budete přidávat s rozvahou, ideálně do neutrálně laděného interiéru. A i kdyby na vás vaši hosté tak trochu zahlíželi, až uvidí, jakou jste si pořídili domů divočinu, nic si z toho nedělejte. Důležité je, že vy jste si splnili kousek svého snu a cítíte se v takovém prostředí dobře.

3.8.2017 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist