Sofistikovaný interiér s francouzským šarmem a jedinečnými nápady

V nejluxusnější z pražských ulic vznikl projekt SQUAT iD23, v rámci něhož pět předních českých designérů a architektů navrhlo pět různých interiérů. Designérka Ivanka Kowalski si pro svůj interiér zvolila sofistikovaný pařížský styl, kde se historické prvky potkávají s moderními.

02_squatid23_kowalski_20161019_vyhnilkovi_mg_2832-1100x618.jpg Celá galerie 22 Zdroj: Dagmar Vyhnálková

Luxusní byt rozkládající se bezmála na 300 m2 disponuje pěti koupelnami, z nichž každá náleží jinému pokoji. Krom společných obytných prostor tu najdeme dva dětské pokoje, ložnici rodičů, pracovnu a posilovnu.

V luxusním prostoru, který definují původní štuky a vysoké stropy, ale nenajdete dobový byt s historickým nábytkem, jak byste možná očekávali. Ivanka Kowalski se inspirovala Paříží, městem elegance a módy, kde umění pracovat s historickými interiéry s moderním přístupem dotáhli k dokonalosti. Velkou roli hraje světlo a osvětlení stejně jako použitá umělecká díla a designové solitéry.

Důraz byl také kladen na detaily, jako jsou vypínače a zásuvky, které pocházejí ze sortimentu firmy Hager Electro. Ze světel je nepřehlédnutelný výrazný lustr v jídelně od společnosti Bocci, který se v menším provedení opakuje v ložnici a přilehlé koupelně.

Jsou tu kombinovány luxusní materiály jako velkoformátové dlaždice v dekoru mramoru s ryze prozaickými betonovými stěrkami, které byly použity ve většině koupelen. Stěrky coby neutrální materiály jsou v některých koupelnách doplněny voděodolnými tapetami výrazných vzorů určenými do vlhkého prostředí.

Dominantním jednotícím prvkem celého bytu jsou patinované parkety, které ho sjednocují a zvětšují. Celkový ráz interiérů vkusně dotvářejí vypínače a zásuvky. Ivanka Kowalski vybrala porcelánové otočné vypínače Berker Serie 1930 Porzellan by Rosenthal doplněné jednoduchými decentními vypínači řady Berker Q.1Berker Q.3 se sametovým povrchem. Výrobcem je firma Hager Electro a dodává je Monobrand.

Aby vynikly velkolepé prostory, je celý byt laděn do světlých tónů bílé a šedé. Předsíni dominuje zrcadlová skříň, která úzký prostor opticky rozšiřuje a dodává mu prvek originality.

Zařizovací předměty – nábytek, doplňky a osvětlení – svým charakterem odkazují k historii, ale přitom jsou ryze moderní, což podtrhuje odkaz k pařížské sofistikovanosti, která staví do kontrastu tradiční a nové materiály v kombinaci s pastelovými barvami.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist