Snadná obrana proti hmyzu bez sprejů a rozprašovačů ?

Letní období sebou přináší sice příjemné, někdy až příliš teplé počasí, léto je období prázdnin a dovolených, ale zároveň se musíme vypořádat i z celou řadou nepříjemností, např. tedy s nevítanými společníky v podobě komárů, můr a jiného hmyzu. Velmi účinnou ochranou proti nim je zcela jednoduchá mechanická bariéra, jejíž překonání je nad jejich síly.

110951-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Mluvíme přirozeně o okenních či dveřních sítích, které jsou schopny poskytnou v podstatě stoprocentní izolaci místnosti od jejího okolí a zamezují přístupu veškerého hmyzu, tedy nejen drobného hmyzu bodavého, ale nedovolí vstoupit ani můrám nebo třeba pavoukům, pro které je sebemenší světlo příslibem výskytu ostatního hmyzu, jenž se stává jejich potravou. Stačí si v létě prohlédnout okolí pouličních lamp zcela ověšených sítěmi plnými můr, much a pavouků.

Jednoduché nalepovací sítě

Mechanická ochrana proti hmyzu, tedy zmíněné sítě, se řeší různými způsoby a nejčastěji jsou součástí samotných oken. Na trhu jsou i sítě určené pro stávající jednoduchá a stará okna, ovšem velmi často je pro jejich instalaci potřeba buďto nějakého řemeslného fortelu a nebo si instalace vyžádá přítomnost odborného pracovníka. V tomto ohledu jsou ideální samolepící sítě, jejichž pověšení, respektive nalepení, zvládne každý a není k tomu potřeba nic jiného, než např. 5 minut trpělivosti. Rám otevřeného okna se očistí, síť se rozvine, přilepí a případné přebývající okraje se jednoduše odstřihnou. Pokud sítě doslouží, pokud se protrhnou a nebo se jinak mechanicky poničí, stačí je jen strhnout a nalepit novou.

Nalepovací „sítě proti hmyzu“ jsou běžně k dostání v lépe zásobené drogerii, papírnictví či v obchodě s tapetami. Ceny se pohybují kolem 300Kč.
Karel Holý
Foto firmy Tesa
15.6.2007 3:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist