Složte si obraz z několika dílů

Pomocí několikadílných obrazů proměníte svůj pokoj v romantickou oázu klidu, nebo v prostor pulzující ruchem velkoměsta doslova během chvilky. A nikde není psáno, že jsou určené pouze do obýváku. Nepochybně budou „slušet“ i ložnici, větší koupelně či vstupní hale.

clipboard.jpg Celá galerie 25 Zdroj: archiv redakce

Proč vícedílné obrazy?

Je samozřejmé, že každý z nás má jiný vkus. Někdo si potrpí na díla starých mistrů v širokých ozdobných rámech, jiný si pověsí na zeď jen pár vlastních fotek v klipech a dalšího nadchne obrazová tapeta, která zabere celou zeď. Přemýšleli jste ale někdy, když jste se rozhlíželi kolem sebe a nemohli jste se rozhodnout, zda dekorovat stěnu obrazy, plakáty, tapetami anebo třeba jen několika samolepkami, že vyzkoušíte vícedílné obrazy?

Mají totiž hned několik výhod. Kromě toho, že jsou vizuálně velmi působivé, zabírají více místa než jeden klasický obraz, takže snadno zaplníte volné místo na stěně, aniž byste se museli pouštět třeba do tapetování. Přitom se ale nemusíte (na rozdíl od toho, když věšíte více různých obrazů) obávat, že dílo místnost nepříjemně „roztříští“ nebo že spolu jednotlivé kusy nebudou ladit.

Stačí jen fotka

Vícedílné obrazy můžete vybírat z různých velikostí i motivů. Romantici si mohou pořídit přírodní scenerie, cestovatelé mapy, horské masivy i mořské pláže, zatímco městské typy určitě upřednostní světoznámé architektonické skvosty. Tyto obrazy jsou tištěné na plátně, ale můžete si objednat také ručně malované na zakázku. Nevýhodou však není jen vyšší cena, ale i delší dodací lhůta.

K zahození není ale ani možnost přetištění vlastní fotky. Takže pokud se vám povedl nějaký záběr nebo chcete mít stále před očima některou vzpomínku doslova jako „živou“, stačí si jen najít vhodného výrobce a poslat mu daný snímek. Zhruba za dva týdny už můžete na stěnu věšet „vlastní“ několikadílný obraz.

Ani velký ani malý

Důležité je, vybrat správnou velikost. Od toho se pak samozřejmě odvíjí i počet dílů. Hodně záleží nejen na tom, jak velké místo máte k dispozici, ale také co se nachází v jeho blízkosti. Obraz by měl zabírat maximálně dvě třetiny volné plochy. Když bude příliš velký, bude působit rušivě, když však bude naopak moc malý, zanikne mezi ostatním nábytkem a dekoracemi.

Zapomínat byste neměli ani na barvu zdi. Nejlepší je obraz umístit na jednobarevný podklad, protože jedině tak si můžete být jistí, že dostatečně vynikne a přispěje k harmonickému prostředí ve vašem bytě.

2.3.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist