Sledujte seriál o moderní kuchyni, díl II

Kuchyň je svým způsobem dílna, výrobní místo, kde něco pomocí tepla, vody a ohně vzniká, kde se z kusu krvavého masa stává chutný křehký pokrm. A stejně, jako má řemeslník své nářadí srovnané a rozvěšené po stěnách a nebo v šuplících a skříních, i kuchař musí mít vše potřebné na svém místě. A takové věci za vás ve kuchyňském studiu neudělají.

125624-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Běžný zákazník se na první pohled nemusí o nic starat, protože jednoduše přijde do kuchyňského studia a tam se o něj postarají. Není to ale úplně pravda. Některé detaily, které jsou pak tím, co dělá komfortní kuchyň komfortní kuchyní, si musí zákazník tak jako tak udělat sám, respektive, musí si je přát a své přání pak ve studiu nahlas říct. Jinak dostane relativně sice vyhovující, ale přeci jen polotovar vhodný k dalším úpravám.

A jaká jsou doporučení odborníků v případě rozmístění jednotlivých detailů a prvků?

1. pokud jste leváci, dejte si varné centrum na levou stranu, tedy na levou stranu od pracovní desky, na které krájíte, strouháte atp.

2.nedávejte si závěsné programy přímo nad varné centrum, tedy do cesty všem mastným párám, které odcházejí do digestoře. Budou mastné a „upatlané“ už jen tím, že visí přímo nad plotýnkami. Zavěste si je bokem, vedle sporáku, leváci vlevo, praváci opačně.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

3.nepodléhejte módním vlnám a nemyslete si, že moderní kuchyň je taková, ve které je tzv. zabudovaná televize. Je to „mrtvý“ trend. V kuchyni se vaří a případně jí a ani jedna z těchto činností nepotřebuje, abyste ji doplňovali sledování televize.

4.nedělejte si kuchyň jako jednu dlouhou řadu. Pokud to jde, dejte přednost vytvoření pracovního prostředí v rohu. Nebudete tak muset chodit z jednoho konce na druhý a postačí vám jen se otáčet. Zkrátka, budete to mít všude blíž.

5.přejte si skříňku na ochucovadla (koření, oleje atp.) umístit hled vedle varného centra.  Je to praktické.

Red.
Foto Gorenje, Koryna, Sedlák interiér, kuchyně Hanák

5.8.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist