Sledujte kuchyňské trendy Miláno 2010!

Každoroční veletrh v Milánu je v oblasti nábytku, interiérového designu a architektury událostí č.1. To, co se v Milánu prezentuje, je často automaticky chápáno jako směrodatný nový trend. Pár týdnů po veletrhu se zaplní výběrové obchody a studia nejnovějšími novinkami a časopisy se začnou předhánět v různých komentářích a hodnoceních. A jaké kuchyně se letos vystavovaly v Milánu? Sledujte kuchyňské trendy Miláno 2010. Budeme vás o nich informovat i v dalších článcích.

127786-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Slavný veletrh se koná každý rok a dvanáct měsíců není tak dlouhá doba, aby se v jejím průběhu pokaždé událo něco převratného. Ovšem občas se to stane a pak se o tom dlouho mluví a píše. Letošní ročník však přinesl něco jiného, než výstřední novinky. Dal jasně najevo, že směr, kterým se obytný interiér a potažmo kuchyně vydaly, je tím správným a nebudeme se měnit. Bude se jen vylepšovat a ladit. A o čem mluvíme?

Kuchyňské trendy Miláno 2010: kuchyň jako obytná místnost

Je to prosté.  Kuchyňské trendy Miláno 2010 hovoří jasnou řečí: kuchyň je obytnou místností zcela neoddělitelně navázanou na tradiční společenské místnosti bytu a tedy primárně na obývací pokoj. A kuchyňský nábytek se tomu nábytku z obývacího pokoje také začíná až k nerozeznání podobat.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Tradice

Všimněte si někdy, jak na venkově funguje interiér starých usedlostí, statků a běžných obytných domů. Centrem takového domu je jedna velká místnost, kde je často centrálním kusem nábytku jídelní stůl a v rohu stojí pec s takzvanou plotnou (kuchyň). Je to vlastně prototyp obytné kuchyně, která je jídelnou i obývacím pokojem zároveň.

Současnost

Kuchyňské trendy Miláno 2010 ukazují jasně, že móda, trendy a stejně tak i samotná historie se vlastně stále jen dokola opakuje. To, co by nám před 20 lety připadalo jako nemístně venkovské řešení, které se nehodí pro městské byty, považujeme najednou za „moderní“ způsob bydlení a vůbec si neuvědomujeme, že (znovu) tento způsob bydlení opisuje z historie.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie trendy bydlení

Materiály

Dominantním materiálem stále zůstává dřevo, ať už v podobě dýhy, nebo jako populární masiv. Jednoznačně se prosazují exotické dřeviny na úkor dřevin klasických. A druhým standardem se stávají kuchyně používající pohledový kov a nerezový plech jako materiál, ze kterého je tvořeno samotné tělo kuchyňského nábytku, ale i pracovní desky. Celokovové kuchyně jsou trendem už delší dobu a postupně se z nich tak stírá přídomek „výstřednosti“ a stávající se vlastně klasickou součásti „moderního“ interiéru“.

Další inspirace ve článku Populární TIP pro spojení kuchyně a obýváku
Red.
Foto archiv redakce

22.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist