Slavnostní květinová vánoční aranžmá

V zimě je krása květin ještě vzácnější a stejně vzácné jsou okamžiky sváteční vánoční nálady, kterou si můžeme užívat jen jedenkrát v roce. V tomto případě se tedy přímo nabízí ideální spojení slavnostní vánoční květinová aranžmá. Snad v žádném ročním období se neprojeví květinová floristika výrazněji, než právě o Vánocích.

Oslava svátků formou radostného tvoření dekorací

Prostřednictvím specifických rostlin, různých typů aranžmá a rovněž díky velkému množství nejrůznějších doplňků můžeme vánoční slavnostní dekorace zpracovat opravdu velkolepě. Například vypichovaná aranžmá, která se dají umístit na stolech, v kyticích, ve formě stromečků, jako dekorace oken a dveří, nebo girlandy, věnce či závěsné koule patří mezi ty nejužívanější a zároveň nejzajímavější floristické vánoční práce. I když o práci jako takové se v této souvislosti zdaleka nedá mluvit, vždyť příprava tak půvabných záležitostí, jako jsou vánoční dekorace, to je radost a ne práce.

Nahlížejte na dekorace v souvislosti s prostorem

Ve své podstatě jsou vánoční květinová aranžmá dekoracemi místností nebo alespoň jídelních stolů a z toho důvodu je zapotřebí pohlížet na ně v souvislosti s nábytkem a s prostorem. Jen budou-li tomu odpovídat, uplatní dokonale svůj dekorativní charakter a my jejich prostřednictvím vykouzlíme ve svých domovech tu pravou sváteční atmosféru.

Se svíčkami nebo bez

Pro období adventu jsou typická aranžmá se svíčkami, záleží pouze na vás, zda využijete jedno, čtyři nebo více svíček. Vždy však pamatujte na to, že svíčky potřebují od sebe dostatečný odstup. Za vhodnou vzdálenost je považována taková, která odpovídá 5 cm, nebo alespoň dvěma prstům. Myslete i na materiály, se kterými pracujete při tvorbě aranžmá, nesmějí být umístěné bezprostředně nad plamenem svíčky, mohly by totiž vzplanout.

Přízdoba svíček

Pěknou vánoční náladu s využitím dekorací lze vytvořit i s minimem prostředků. Postačí například podstavec pro svíčku z dutých výhonků, nebo palisáda vysušených a vybělených kořenových krčků brukvovitých rostlin, nebo malé svazečky drobných větviček jako základ pod širší svíčku, k tomu několik malých větviček borovice, pár šišek a několik červených plodů, červený filcový pásek v barvě shodné se svící a třeba jen jeden jediný živý květ a nádherná dekorace je hotová.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: welke.nl, ftd.com, etsy.com, 1800flowers.com, younghouselove.com, baenk.com, celebratemag.com, hitched.co.uk, biss.nl, flirtyfleurs.com, vibekledisign.blogspot.com, myhydrangeahome.blogspot.com

8.12.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist