Skvělý tip pro malou koupelnu

Uvažujete o koupelně spojené s toaletou anebo chcete jen ušetřit místo ve své malé koupelně? Ať už je to jakkoliv, máme pro vás jeden tip.

129265-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Problém s malou koupelnouřeší nejen uživatelé malometrážních bytů. Podobné potíže mají i ti, kteří se pokoušejí vměstnat do koupelny toaletu, pračku, pohodlnou vanu a ještě úložné prostory pro toaletní potřeby všech členů domácnosti. Je to i váš případ?

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

Italská designérská dvojice Gabriele a Oscar Burattiovi navrhla poměrně elegantní řešení pro malé nebo přeplněné koupelny v podobě modulu s lapidárním názvem W+W. Modul je kombinací toalety a umyvadla. Tvarem vyvolává dojem robustního křesla, v jehož  horní části se nachází umyvadlo a spodní část představuje samotnou toaletu. Veškerá voda používaná k mytí rukou prochází jednoduchým filtrovacím zařízením, kde se zbaví hrubých nečistot a očištěná pak plní rezervoár na splachování. Systém tedy šetří nejen místo v koupelně, ale také vodu a tím pádem výdaje rodinného rozpočtu. S ohledem na současné ceny vody to není zanedbatelná skutečnost. Design modulu W+W připomíná elegantní období meziválečného funkcionalismu i slavná 60.léta charakteristická oblými tvary. Podívejte se na přiložené fotografie.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Koupelna spojená s toaletou má i svá úskalí

Koupelna opatřená toaletou je současným trendem a najdeme ji v drtivé většině novostaveb. Je to řešení ve jménu úspory obytné plochy bytu, ale má i své nevýhody. Pokud se budete koupat, obsadíte tím nejen vanu či sprchu, ale i toaletu. A stejně tak použití toalety zamezí používání celé koupelny. Je-li vás v domácnosti více,  může být takové řešení koupelny velkým problémem, zejména při ranním spěchání do školy a do zaměstnání. Pokud ale žijete v bezdětném partnerství či domácnosti a nebo jste-li takzvaně singl, může být koupelna s toaletou naopak elegantní řešení.

Red.
Foto Richter und Frenzel

17.6.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist