Skvělý designový prvek – graffiti a malby

Máte nudný interiér? Padají na vás bílé zdi, ale nevíte, kde hledat inspiraci? Zkuste hit moderních amerických domácností – 3D malby a graffiti.

129372-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Jakmile někde zasvítí čistě natřená omítka, dříve či později se na ní objeví barevný sprejerský klikyhák. Kromě těchto ničitelů se najdou ale i nadaní malíři, kteří na zakázku tvoří nádherné výjevy. Ve světě se sprejeři a malíři posunuli od plochých obrazů a kopií fotografií celebrit ke 3D.

3D je prostorové vyjádření obrazu. Jistě to znáte z kina, kdy máte pocit, jako by postavy vystupovaly mimo plátno. Něco podobného funguje u graffiti a  nástěnných maleb. Tam se spíše jedná o  znázornění tunelů, chodeb, pohledů otevřenými dveřmi do dalších pokojů, iluze odpadající zdi atd… Je až s podivem, co vše je možné nakreslit a nastříkat.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Bydlíte-li v loftu nebo jiném velmi moderním prostoru, futuristické malby jsou nejvhodnější volbou.  Dají se kombinovat s nerezovým nábytkem čistých linií a ve výsledku dosáhnete ultramoderního až filmového prostředí. Romantické malby a styl starých italských mistrů se hodí do klasičtějších domácností.

Pokud  mají vaše děti nudné pokoje, je na čase to změnit. Chlapci by jistě přivítali pohled na noční New York se Spidermanem na jedné ze střech anebo dráhu Formule 1 a děvčata by se mohla rozplývat nad vstupem do pohádkového hradu nebo nad iluzí domu pro Barbie.

Do obývacího pokoje se hodí malby, které opticky pokoj zvětší a zateplí. Nejen obraz plápolajícího ohně, ale i výhled z domu na pláž zalitou sluncem dodá pokoji útulnost a teplo.

Malování pokojů – velká inspirativní fotogalerie

V koupelnách jsou zase velmi oblíbené iluze harémových lázní, fontán a vodopádů. Chodby se dají proměnit v nekonečné právě použitím 3D techniky. Zajímavé mohou být i malby na podlaze, které evokují dojem propasti  nebo chůze po vodě.

Pokud se chcete nějak odlišit a mít v interiéru něco, co se nedá koupit v běžném obchodě, zkuste nástěnnou malbu. Je originální, trendy a přesně podle vašeho vkusu.

 

Sabrina Harisová
Foto: awesomegraffiti.com, amazingwallpainting.com

29.7.2010 6:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist