Skvělé nápady na kuchyňské osvětlení

Není snad jiná důležitější správně osvětlená místnost, než je kuchyň. Osvětlení zde určuje, zda se v kuchyni budete cítit pohodlně a také bezpečně při vykonávání běžných kuchyňských prací. Dobrý nápad, který ji osvětlí účelně, zajímavě a nápaditě, to je pro kuchyň doslova dar.

V dnešním článku a připojené fotogalerii naleznete mnohé tipy a nápady, na to, jak osvětlit kuchyň v různých částech a navíc jak to udělat co nejefektněji a pomocí kterých barev.

Jaké barvy světelných zdrojů do kuchyně ano

Jedním z návrhů, jak kuchyňské osvětlení vyřešit, je dát do kuchyně 2 lampy. Ideální je v tomto případě zvolit oranžovou a bílou barvu. Oranžová, jak známo, podporuje chuť k jídlu, takže je to vhodná volba zvláště v těch rodinách, kde například malé děti odmítají jíst anebo jídlo šidí. Pokud chcete vidět na práci v kuchyni jasněji a v nezkreslených barvách, využijte bílé svítilny.

Jaké barvy světelných zdrojů do kuchyně ne

Jestliže jste spíše příznivci jedinečného designu, můžete se pokusit zaměnit oranžovou barvu za zelenou a hned uvidíte ten efekt. Vaše kuchyň bude vypadat naprosto přirozeně a krásně. Barvou pro osvětlení, které je třeba se v kuchyni vyvarovat, je barva červená. Je velice agresívní.

Správné umístěné osvětlení udělá hodně

Jen pro připomenutí uvádíme, že pracovní prostor v kuchyni by měl být osvětlen tak, abychom si nestínili vlastním tělem a rovněž tak, aby nám světlo nesvítilo přímo do očí. Nad jídelním stolem by mělo viset regulovatelné osvětlení, jak z hlediska intenzity světla, tak z hlediska výšky osvětlovacího tělesa. Pro zlepšení nočního osvětlení kuchyňského prostoru je vhodné opatřit do úložných skříněk automatická světla, která se rozsvěcují i zhasínají vždy automaticky při otevření a následném zavření skříněk.

Pro vylepšení kuchyně není třeba nový nábytek

Chcete-li vylepšit vzhled vaší kuchyně, rozhodně to neznamená, že se musíte ihned vrhnout na nákup nového kuchyňského nábytku. Mnohdy opravdu postačí výměna barvy světelných zdrojů anebo změna v typu osvětlení kuchyně.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: kitchenmaking.com

3.8.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist