Skutečně znáte jméno Brad Pitt?

Brad Pitt je hollywoodskou hvězdou první velikosti a tak je jeho soukromý život lákadlem pro bulvární tisk. V poslední době se ale Pitt objevil i na stránkách odborných magazínů, které se věnují architektuře a které se zájmem sledují výstavbu ekologických a „obojživelných“ domů vznikajících v oblasti New Orleans postižené hurikánem Katrina. Donátorem této výstavby je právě herec Brad Pitt.

127316-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Být „hvězdou“ je svého druhu povolání. Úkolem takové hvězdy je pěstovat svou slávu, se kterou se ale musí zacházet velmi opatrně a to tak, aby neustále rostla a získávala tím na ceně. Sláva je pak majetek hvězdy. Čím je slávy víc, tím víc si může manager hvězdy říct za fotografii, na které bude hvězda vyfocené např. v kalhotách značky Hugo Boss.

Herec i donátor

Brad Pitt ale patří mezi ty hollywoodské herce, kteří umí nabídnou kromě své slávy také něco z hereckého řemesla. Jeho práce mu přináší rovněž značné množství peněz a je sympatické, pokud se je tzv. hvězda rozhodne použít charitativní způsobem. Zlý jazykové by mohli tvrdit, že je to zase jen a pouze reklama, která Brada Pitta bude sice stát několik desítek miliónů dolarů, ale současně mu zvýší popularitu a tedy i cenu v oblasti reklamy a výroby filmů.

Ať už je ale Brad Pitt motivován jakkoliv, je pravdou, že šest domů, které zaplatil, již stojí a mají už své nájemníky a stejně tak je faktem, že se tento americký herec zavázal postavit ještě další 150 takových domů.

Ekologický a charitativní projekt

Domy vznikají v oblasti postižené silným hurikánem Katrina. Splňují ekologické normy blížící se provozu nízkonákladových domů a díky tomu, že stojí na pilotech, tak snesou pobyt ve „velké vodě“  bez přerušení dodávky elektrického proudu a tedy i tepla. Jsou dílem studia Morphosis Architects spolupracující se studenty Školy umění a architektury.

Brad Pitt za tyto domy získal ocenění od americké Rady ekologické výstavby (GBC).

Další informace a inspirace můžete najít také ve článku Budete stavět dům?

Red.
Foto: makeitrightnola.org

12.1.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist