Sklo-hliníkové dveře v sobě spojují krásu čirého skla a pevnost odolného kovu

Moderním a elegantním doplňkem mnoha budov a interiérů se dnes stávají sklo-hliníkové dveře, které v sobě spojují krásu čirého skla s pevností a odolností hliníku. Tvoří atraktivní vstupy a přechody, umožňují prolínání prostorů, neskrývají žádné tajemství.

2_do_clanku_1100_618-1100x618.jpg Zdroj: Battente.cz

Pro řadu architektů a jejich klientů jsou sklo-hliníkové dveře do skryté zárubně první volbou díky svému atraktivnímu modernímu vzhledu, flexibilitě designu, funkčnosti, kvalitě a odolnosti. Tato kombinace vlastností umožňuje architektům navrhovat jedinečné a elegantní budovy, které plní potřeby a požadavky zákazníků.

Sklo-hliníkové dveře si získávají srdce uživatelů z mnoha důvodů

Tvůrci i uživatelé si vybírají tento typ dveří stále častěji díky jejich přednostem. Mezi pět hlavních patří:

Estetická hodnota – krása a elegance

Sklo-hliníkové dveře se pyšní moderním a elegantním vzhledem, což může být pro architekty zásadní při navrhování staveb a interiérů, které mají být vizuálně atraktivní a dodat domácnosti nebo budově luxusní vzhled.

Flexibilita designu

Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v mnoha provedeních, což umožňuje vybrat přesně takové dveře, které nejlépe odpovídají požadavkům a potřebám projektu. To pak umožňuje navrhovat jedinečné a originální interiéry pro různé zákazníky.

Světelnost

Pro zdraví lidí je velmi cenné přirozené denní světlo. A právě sklo-hliníkové dveře umožňují průchod světla a těžit z benefitů přirozeného osvětlení co nejvíc. Moment, se kterým architekti rádi pracují, protože prostředí s přirozeným světlem nejenže má přímý dopad na zdraví a náladu lidí, kteří se v něm pohybují a cítí se příjemně, ale také pomáhá snížit náklady na umělé elektrické osvětlení.

Funkčnost

Dveře, které se snadno ovládají a umožňují snadný přístup do místností, mohou být vybaveny různými systémy zamykání, úchyty a kováním. Sklo-hliníkové designové dveře díky tomu vytvářejí široký prostor pro práci architektů a jejich kreativitu, aby mohli uspokojit i toho nejnáročnějšího zákazníka.

Kvalita a odolnost

Sklo-hliníkové dveře se vyrábějí z kvalitních materiálů, které jsou odolné vůči povětrnostním a jiným vnějším vlivům, mají dlouhou životnost a vyžadují minimální údržbu a čištění.

Atraktivní a luxusní dveře pro různé typy interiérů

Sklo-hliníkové dveře se výborně hodí pro sídla významných firem, do kancelářských budov i rodinných domů. Zlepšují prostorovou komunikaci, protože mohou být použity jako oddělovače a zároveň spojovníky jednotlivých částí. Tyto dveře umožňují vytvořit otevřené prostředí, zatímco stále poskytují oddělení mezi místnostmi. Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v mnoha různých provedeních, což umožňuje architektům a designérům navrhovat jedinečné a originální interiéry.

Prvním důležitým faktorem, který je třeba zvážit, je funkce dveří. Kde se budou dveře používat a co budou oddělovat. Pokud hledáte dveře pro kancelářské prostředí, mohou být sklo-hliníkové dveře vhodné pro oddělení konferenční místnosti nebo jako vstupní dveře do kanceláře, aby vytvářely přehledný, otevřený, moderní a přívětivý dojem. Na druhé straně, pokud hledáte dveře pro soukromý byt, mohou být sklo-hliníkové dveře vhodné pro propojení různých místností, aby se vytvořil otevřený a prosvětlený interiér.

Dveře sklo-hliník z řady BATTENTE dodají prostředí osobitý styl

BATTENTE.CZ představuje exkluzivní výběr skleněných dveří speciálně navržených pro kombinaci s bezobložkovými pouzdry z kolekce Syntesis® a skrytými zárubněmi Battente a s řadou šikmých zárubní 40 Collection. To jsou variace, které kombinují všestranný a high-tech prvek, jako je hliník s křehkou elegancí skla. Všechno je přizpůsobitelné nejenom rozměry, aby uspokojilo i ty nejnáročnější potřeby.

Podle velikosti dveřního otvoru a prostoru kolem dveří se nabízejí různá řešení. Posuvné dveře s jedním sklem do pouzdra, posuvné dveře s dvěma skly, otočné dveře s jedním sklem do skryté zárubně, otočné dveře se dvěma skly, dveře do šikmých zárubní atd., přesně podle potřeb konkrétního interiéru. Stejný hliníkový rám lze použít u všech typů dveří, posuvných i otočných. Požadovaný jednotný styl je zaručen, protože hliníkový rám dveří se vybírá ve stejné barvě jako zárubeň a doplňky, což zajišťuje vyvážený detail s cíleným estetickým výsledkem.

Na výběr jsou odstíny dveřního rámu z nabízené palety barev (bílá, hliník, tobacco) a u skleněné výplně namátkou kouřová, satinato nebo transparentní. Skla a rámy lze zkombinovat i se speciálním kováním určeným k těmto dveřím, které dodržuje geometrické a moderní linie. Jediným limitem je lidská představivost a kreativita.

Co je třeba zvážit před pořízením sklo-hliníkových dveří

Posledními faktory, které byste měli před zahájením projektu také zvážit, jsou náklady a další limitující skutečnosti.

Sklo-hliníkové dveře jsou obecně dražší než klasické dveře ze dřeva nebo plastu, takže je důležité zamyslet se nad rozpočtem včas. Pokud však hledáte kvalitní dveře, které zlepší vzhled a funkčnost interiéru, mohou být sklo-hliníkové dveře výhodnou investicí na dlouhodobé období.

Dál je třeba vzít v potaz zvýšenou křehkost. Sklo-hliníkové dveře jsou náchylnější k prasknutí nebo rozbití než jiné druhy dveří.

Možnosti designu jsou předem dané. Vzhled sklo-hliníkových dveří je omezený materiály, ze kterých jsou vyrobeny. To může být limitující pro některé zákazníky, kteří hledají specifický design nebo styl.

Pokud uvažujete o nákupu sklo-hliníkových dveří pro váš byt nebo kancelář, je důležité brát v úvahu několik faktorů. Sklo-hliníkové dveře mají mnoho výhod a jsou vhodné pro různá řešení, zároveň se mohou lišit vzhledem, funkčností a náklady. Významnými přednostmi jsou vzdušnost, přehlednost a dostatek přirozeného denního světla. Sklo-hliníkové dveře jsou k dispozici v různých stylech, barvách a designech. Je důležité si vybrat to, co bude odpovídat vašemu interiéru a vytvoří harmonický celkový vzhled. Pokud máte například moderní interiér, může být lepší vybrat minimalistický design dveří, které dodají prostoru sofistikovanou podobu.

Zastavte se v našem Showroomu BATTENTE.CZ kde najdete nejen sklo – hliníkové dveře, ale i velkorysou prezentaci skrytých zárubní, posuvných systémů a dveří.

22.3.2023 10:36 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist