Sklo byt povznáší a projasňuje

Letos se na milánském veletrhu oproti předchozím letům výrazně projevil návrat skla do interiéru. Nikoliv v podobě váz a osvětlení (i když tam zrovna dominuje), ale v podobě nábytkových kusů z tohoto materiálu.

bricklane-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Salone Internazionale del Mobile Milano

Tolik skleněných stolků, ale i velkých jídelních stolů pohromadě už dlouho nebylo vidět. S posledními lety naopak jako by sklo sláblo, mizelo, posilovalo svoji pozici jen v oblasti svícení a také v koupelnách, kde se prosazují prosklené stěny, aby na vás bylo pěkně vidět, když se myjete.

Velký návrat

Když už se designéři rozhodnou, že sklo se jim líbí a do interiéru se hodí, vezmou to pěkně z gruntu. Nespokojí se jen s malými stolky se skleněnou deskou a se skleněnými doplňky.

Připraví skleněné komody, jídelní stoly, předěly pro šatny nebo aspoň posuvné dveře velkých šatních skříní. Většinou sází na sklo průzračné, ale objevuje se i barevné, někdy i rafinovaně probarvené.

Praktická stránka

Nevím, nakolik je možné nadchnout se pro sklo v bytě s malými dětmi. I když bude pevné a tvrzené, může mít v případě pádu dítěte nepříjemné hrany i tvrdost. A i když nebudeme myslet na nejhorší, nenechavé a zvědavé dětské ruce nechají všude dobře viditelné otisky. Sklo vyžaduje dobrou péči, krásné zůstane, jen když je čisté, čili je pracnější na údržbu. Nestačí utřít prach, jako u jiných povrchů, je nutné ho pokaždé i pořádně přeleštit. Má ale řadu vlastností a výhod, pro které si zaslouží s námi v bytě být.

Funkce v bytě

Sklem se byt provzdušní a prosvětlí a i s jedním solitérem najednou působí elegantněji než předtím. Některé povrchy skleněného nábytku jsou samy o sobě dekorativní a přitahují pozornost. Skleněné stěny, které se dají odsunout, byt zvětší a proměňují.

I když se to možná na první pohled nezdá, i sklo uložené ve skleněné vitríně, dostává úplně jiný šmrnc, než když se skrývá v dřevěné skříňce za prosklenými menšími dvířky. I tady ale hraje sklo pozitivní roli.

Sestavy pro stěny se hodně odlehčily a převažují v nich otevřené police i volná místa, ale když do takové stěny vložíte i kousek prosklené plochy, máte hned vyšší třídu noblesního nábytku.

12.6.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist