Skleněné starosti

Jak dosáhnout lehkosti a vzdušnosti? Dejte prostor sklu! Skleněné umyvadlo dodá koupelně požadované – nepůsobí tak hmotně jako klasické keramické, zvláště v malém prostoru působí odlehčeně a opticky ho zvětší.

Skleněné umyvadla má ale jedinou vadu: zotročí svého majitele a přinutí ho, aby věnoval zvýšenou pozornost jeho údržbě. Na skle je totiž daleko více vidět každá zaschlá kapka vody. Kdo navíc používá vápenatou vodu ze studny, získá vrásky navíc. Výrobci ale o této pize na kráse vědí, proto nabízejí modely s povrchovou vrstvou usnadňující údržbu. Opticky také daleko lépe vypadají (a není na nich vidět tolik usazenin) umyvadla v pískovaném, kouřovém, mléčně či jinak zabarveném provedení. Ještě lépe jsou na tom povrchy v provedení „mráz“.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Skleněné tělo umyvadla je v drtivé většině jednolitý kus, jen málo modelů přiznává „střeva“ potřebná k zajištění bezpečnostnímu odtoku vody. Proto se osazují takzvaným permanentním odtokem vody – odtok pak nelze uzavřít. Pokud jste tedy zvyklí zašpuntovat si umyvadlo a napustit si do něho vodu na holení, máte smůlu. Je to jako se vším – něco za něco. Buď si necháte narůst plnovous a budete se těšit z pohledu na designový kousek, anebo dáte přednost klasickému keramickému provedení s přepadem a uzávěrem odtoku.

Radek Starý

Foto: www.nabytek-forliving.cz, Sapho, Aquatrade

22.9.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist