Sídlo londýnského Googlu – barvy, otevřený prostor a relaxace!

Představte si, že byste místo obvyklých dvou metrů čtverečních pracovní plochy s počítačem měli během pracovní doby k dispozici téměř čtyřkilometrový prostor zahrnující několik odpočinkových zón, tělocvičnu nebo dokonce mohli docházet na lázeňské procedury. Připadá vám to jako sci-fi? Nikoliv! Vítejte v Googlu!

Společnost Google, provozovatel největšího internetového vyhledávače, je známá tím, že se až puntičkářsky stará o pohodlí svých zaměstnanců, jejichž počet letos celosvětově dosáhne třiceti tisíc. Důkazem tohoto tvrzení je i nový design projekt a realizace sídla společnosti v Londýně, které odborníci z architektonické firmy Scott Brownrigg navrhli jako příjemný prostor pro nerušenou práci podněcující nové nápady a kreativitu všech tříset londýnských zaměstnanců, tzv. Googlers.

Stejně jako ostatní světové pobočky i ta londýnská čerpá inspiraci z lokálních zdrojů. Joe Borrett a Jane Preston z Googlu spolu s týmem interiérových designérů ze Scott Brownrigg jsou autory řešení, podle kterého je do bezmála 4000m2 rozlehlé plochy zakomponována řada místních designérských artefaktů, jež se v průběhu času staly nadčasovými ikonami. Jde například o klasické červené telefonní budky, dřevěné přístřešky z brightonských pláží nebo monumentální kostky provedené ve firemních barvách. Všechny tyto prvky samozřejmě plní především svoji užitnou funkci konferenčních místností nebo pracovních koutů  a slouží jak zaměstnancům tak návštěvníkům. V žádném případě se tedy nejedná o klasické kanceláře, ale o otevřený prostor, poskytující přitom možnost uchýlit se v případě potřeby do soukromí.

Ken Giannini, jeden z autorů architektonického řešení k tomu říká: „Všichni zaměstnanci Googlu jsou brilantní kreativci se spoustou skvělých nápadů a zbožňují výzvy. Brzy jsme ale také zjistili, že práce v Googlu je seriózní byznys, který si žádá vysokou efektivitu, kvalitu a východiska, podporující obchodní zvyklosti firmy. Tento projekt obsahuje vše – především však radost z práce v příjemném prostředí, které zahrnuje i řadu praktických řešení.“

Google4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Google se právem pyšní tím, že jako jedna z mála firem si uvědomuje důležitost odpočinku pro zrod originálních nápadů a neotřelých postupů při plnění pracovních úkolů. Svým zaměstnancům jej totiž  poskytuje i během pracovní doby. Tento inovativní přístup se odrazil rovněž v kompozici londýnského sídla a nechybí zde prostory pro účinnou relaxaci – tělocvičny, sprchy, místnosti pro masáže a lázeňské procedury a v neposlední řadě asijská restaurace, kde je pro všechny zaměstnance jídlo zdarma.

Tak co na to říkáte? Zkusíte poslat do Googlu svůj životopis?

Adéla Rezková
Foto: freshome.com

Velká fotogalerie moderních interiérů

10.2.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist