Jak si vyrobit vánoční prostírání

Pro ty, kteří rádi tvoří, přinášíme inspiraci v podobě jednoduchého vánočního prostírání, jehož výrobu zvládne skoro každý. Chce to jen dobrý nápad, vhodný materiál a trochu trpělivosti.

Budete potřebovat:

  • červenou, tmavě zelenou a bílou tenkou plsť formátu A4, kterou dostanete koupit ve výtvarných potřebách nebo ve specializovaném papírnictví
  • nůžky
  • lepidlo na textil nebo jakékoliv jiné disperzní lepidlo

Postup práce:

Barvy jsme volili vzhledem k tématu, ale pokud se vám hodí na sváteční stůl zcela jiné barvy prostírání, nakupte podle toho také plstěné obdélníky.

Několik kusů barevné plsti formátu A4 nechte v celku jako základ pro jednotlivá prostírání. Na ně budete pak lepit vystřihané aplikace. Na ty vám bude stačit už jen užší pás plsti.

Protože vyrábíte vánoční prostírání, připravte si předem z bílé čtvrtky šablony s jednotlivými vánočními motivy – jablíčko, vánoční stromeček, hvězdičku apod. Motivy si předkreslete na čtvrtku a vystřihněte je. Dále používáte jen polovinu motivu, který obkreslíte třikrát pod sebe na úzký pás plsti a vystřihnete ostrými nůžkami. Stříhejte pečlivě, aby v plsti nevznikaly zubaté zástřihy.

Vystřihaný pás opatrně potřete lepidlem z rubové strany. Přitom dejte pozor, aby se plsť netáhla a nedeformovala. Proto je lepší nanášet lepidlo štětcem a takzvaným tupováním, než abyste látku natírali. Pás nalepte na podkladový obdélník tak, aby po levé straně zůstal úzký proužek. Pak potřete lepidlem také zadní plochu vystřihaných motivů a nalepte je tak, jako byste motiv vyklopily z pásu zrcadlově ven na opačnou stranu. Vznikne tak zajímavý vzor.

Je třeba nalepit pás i vyklopený motiv pečlivě lepidlem po celé rubové ploše až do krajů, aby se pak nedolepené okraje neodchlipovaly. Jednotlivé motivy lze i našít, ale tento způsob doporučujeme spíše zručným švadlenkám.

19.12.2017 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist