Jak si vyrobit ozdobné sáčky na valentýnské dobroty

Blíží se svátek svatého Valentýna, který se slaví v anglosaských zemích každoročně 14. února jako svátek lásky a náklonnosti mezi partnery. Je to den, kdy se tradičně posílají dárky, květiny, cukrovinky a pohlednice s tematikou stylizovaného srdce, andělíčků, holubiček apod. symbolů lásky. Už řadu let se tento svátek slaví i u nás a je hezkou příležitostí dát někomu milovanému najevo svoji lásku či přátelství.

01_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Hana Rašínová

Vyrobte si spolu s námi sáčky na drobné dárky nebo cukrovinky. Vlastnoručně vyrobený dárek potěší obdarovaného dvojnásobně.

Budete potřebovat:

  • kupecké sáčky v hnědé barvě
  • kopie obrázků s valentýnskou tematikou
  • krajkový dortový papír
  • hedvábné stužky nůžky
  • bílý fix
  • lepidlo na papír v tyčince
  • dekorační růžičky

Postup krok za krokem

Nejprve si připravíme potřebný základní materiál podle svého přání a představ. Základem jsou obyčejné hnědé papírové kupecké sáčky. Z internetu si stáhneme obrázky starých valentýnských pohlednic nebo obrázků vintage růží apod.

Obrázky vystřihneme a nalepíme na sáček. Můžeme je orámovat jemnou kresbou bílým fixem nebo nalepením krajkového dortového papíru.

Horní část sáčku poskládáme jako harmoniku a tím vytvoříme dekorativní sklady jako jeho netradiční zakončení. Pod sklady uděláme doprostřed šířky sáčku otvor, kterým pak po naplnění sáčku dobrotami protáhneme stužku, kterou uvážeme na mašličku. Do otvoru vlepíme květ umělé růžičky. Jiný sáček ozdobíme nahoře na klopě krajkovým papírem, tento motiv se objevuje i na spodním okraji sáčku.

Hotové sáčky použijeme na drobné valentýnské dárky nebo je naplníme bonbony či jinými sladkostmi.

9.2.2018 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist