Jak si vyrobit malovaný vánoční strom

Na vánočním trhu jsem koupila stromek vyřezaný z překližky. Zaujal mě na první pohled a hned se mi v hlavě zrodilo několik nápadů, co s ním. Jestli vás to zajímá, čtěte dále a inspirujte se pro vlastní domácí vánoční výzdobu.

01_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • maketu vánočního stromečku
  • akrylové barvy
  • bílý latex
  • štětce
  • tužku
  • závěrečný bezbarvý lak

Postup práce krok za krokem

Vánoční stromek s podstavcem jsem si koupila na vánočním trhu a rozhodla jsem se pro jeho dekoraci malováním barvami. Práce je vhodná i pro malé děti, které na něj mohou „zavěsit malované ozdoby“ vytvořené podle své vlastní fantazie a umu. Za důležitou považuji především co nejpestřejší barevnost ozdob, aby na dřevěném světlém podkladu doslova zářily.

Nejprve si rozvrhneme umístění ozdob v ploše a předkreslíme si jejich velikost a tvary obyčejnou tužkou. Poté plochu ozdob podbarvíme obyčejnou základovou barvou, např. latexem, aby se na dřevo lépe malovalo a barva se nevsakovala do porézního podkladu.

Když základová barva zaschne, můžeme začít tvořit akrylovými barvami. Doporučuji ozdoby vytvořené z jednoduchých barevných ploch a tvarů, kdy jejich vzory pak můžeme dozdobit tečkováním bílou barvou nebo zlatou barvou, která na barevném podkladu krásně vynikne a působí jako jemná krajka.

Stromeček můžeme dozdobit také barevnými řetězy, které se proplétají mezi ozdobami.
Když máme malbu hotovou, necháme barvy dokonale zaschnout a na konec ošetříme celou plochu stromečku závěrečným bezbarvým lakem. Tím i barvy ještě mnohem více vyniknou na bezbarvém podkladu.

Pro inspiraci můžeme stromeček ozdobit třeba i ozdobami sestavenými s kousků barevného papíru, které pak na stromek nalepíme lepidlem z tavné lepicí pistole nebo, jak tomu bylo i v mém případě, dřevěnými ozdobami v podobě barevných ptáčků.

Stromeček můžeme umístit za okno nebo kamkoliv do prostoru pokoje, kde bude určitě středem pozornosti všech členů domácnosti či vánočních hostů.

18.11.2022 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist