Jak si vyrobit jednoduchý adventní kalendář

Adventní kalendář se stal symbolem předvánočního času. Pomáhá dětem v počítání dní, kdy už přijde Ježíšek. Zároveň jim dopřeje každý den nějakou drobnou sladkost či malou hračku, která mu zpříjemní to dlouhé čekání a Štědrý den.

01-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • hnědé kupecké sáčky s plochým dnem malé i větší
  • bílý permanentní fix
  • barevné pastelky nebo fixy
  • dřevěný kolíček

Jak na to?

Za týden začíná adventní čas, a proto je dobré začít připravovat adventní kalendář. Budeme potřebovat 24 přírodních hnědých kupeckých sáčků s plochým dnem, a to větší i menší velikosti.

Nejdříve u sáčků přeložíme horní stranu, která bude tvořit střechu domečku. Na ni nakreslíme bílým fixem střešní tašky.

Na přední stranu sáčku nakreslíme bílým fixem domeček s dveřmi a okny. Fasádu můžeme ozdobit různými římsami nad okny či jinými ozdobami. Číslo domu v rámečku bude představovat každý jednotlivý den adventu.

Do hotových sáčků vložíme různé dobroty – bonbony, čokoládky, oplatky atd. Kalendář můžeme postavit na komodu či umístit na okenní parapet nebo ho zavěsit na šňůru do prostoru dětského pokoje. Každý den čeká v domečku na netrpělivé dítko nějaká sladkost, která mu pomůže zkrátit jeho čekání na Ježíška.

Zdroj: Hana Rašínová, DIY

21.11.2022 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist