Jak si vyrobit duchy a netopýry. Třeba na ubrousky

Blíží se svátek Halloween, který se v poslední době uchytil i u nás a v rodinách s dětmi se dlabou dýně, šijí kostýmy na party, pečou se strašidelné dorty a zákusky a nakupují se dekorační předměty s touto tematikou. Na každé správné dětské „strašidelné party“ nesmí chybět právě ani to malé občerstvení. K němu můžete vyrobit i zajímavé dekorace na barevné ubrousky, které ozdobíte také postavičkami duchů nebo netopýrů. Je to snadné a chce to jen trochu trpělivosti a pečlivosti.

1_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 7 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • bílý a černý karton
  • tužku, pravítko
  • nůžky
  • ubrousky

Duchy a netopýry nakreslíme podle šablon, které si podle obrázku zvětšíme do skutečné velikosti na kopírce.

Duchy na bílý karton a netopýry na černý karton. Šablona ducha má rozměry 23 x 12 cm, netopýra 18 x 21 cm (měřeno na výšku a šířku). Figurky vystřihneme a uděláme do nich vyznačené zástřihy. Místa vyznačená na šabloně přerušovanou čarou narýhneme podle pravítka ostrým hrotem nůžek, aby se čtvrtka dala dobře a přesně překládat. Pozor, abyste při narýhávání neprořízli papír. Tlak na nůžky musí být přiměřený.

Vystřihnuté figurky poskládáme a nasadíme je na rohy ubrousků. Při skládání dáme pozor při zasouvání zástřihů do sebe, u netopýra je to jednoduché, ale u ducha to vyžaduje trochu šikovnosti a obratnosti.

Postup práce krok za krokem:

 

26.10.2017 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist