Jak si užít pohádkovou dovolenou doma na zahradě

Letošní léto se od všech minulých liší. Cestování do zahraničí je z části omezené, a tak hodně lidí vsadilo na dovolenou v Čechách a mnozí raději zůstanou doma. To ale neznamená, že by se měli ošidit. Ušetřený čas i peníze lze využít kreativně na přetvoření zahrady na půvabnou venkovskou usedlost nebo třeba tropický ráj.

chaplinsfurniture_6895623_chaplinsmoreoutdoorfloor-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: Chaplins Funiture

Objevte prosté radosti

Ty nejkrásnější pocity často nacházíme v neobyčejnějších věcech: ve chvílích strávených ve společnosti rodiny a přátel při dobrém jídle pod širým nebem. K tomu netřeba zbytečné okázalosti, ale bytelný stůl na obyčejné terase osázené bylinkami, které využijeme při přípravě jídla.

Rustikální prostředí skvěle doplní paleta odstínů barev země od hnědé, po terakotu, režnou a temně žlutou zapadajícího slunce, které dotvoří šťastný a pozitivní prostor.

Tajná zahrada

Na žádné zahradě by neměl chybět skrytý kout, kam se můžete schovat před každodenními starostmi. Takový kout by měl být obehnaný hradbou keřů, které poskytnou stín a soukromí.

Zařiďte ho jednoduše, ale tak, aby vám bylo příjemné. Malý stůl, kam si odložíte sklenici s chladnou limonádou a pohodným křeslem nebo lehátkem, kde si dáte odpoledního šlofíka.

Sen noci svatojánské

V srpnu se dříve smráká, a tak nesmí chybět zahradní osvětlení. Rezignujte na silné světlo, které potřebujete na čtení, chcete si přeci užít letní noc se všemi jeho zvuky, jako je kvákání žab z nedalekého rybníku či hmyzí koncerty.

Lépe si tak vychutnáte partnerův hlas, štěbetání dětí i vlastní myšlenky, které vás zanesou do fantaskních světů, necháte-li je dostatečně dlouho lelkovat.

Rozvěste po stromech drobná světýlka, která nebudou rušit noc a připomenou noční mihotání světlušek.

Každá možná minuta pod širákem

Chcete-li opravdu žít celé léto pod širým nebem, neobejdete se bez venkovní kuchyně.

Že je to moc nákladné? Plnohodnotná kuchyně potřebuje minimálně tekoucí vodu, lednici a vařič. S tím můžete začít a pak přidávat podle možností, klině i několik let. Nic vám neuteče a na konci cesty vás čeká dokonalá kuchyně, kterou budete užívat do konce života.

Chybí vám daleké kraje?

I když je zahrada vymazlená k dokonalosti, neuspokojuje vás, protože prostě milujete (a teď si dosaďte) Itálii, Thajsko, Afriku, Čínu… A brání vám něco, abyste si svou milovanou destinaci připomněli?

Kouzlo tropů je v jejich intenzitě – barvy jsou vždy jasnější, vůně intenzivnější. Co importovat jejich základ na svou terasu? Omamné květiny zářivých barev v kombinaci s etnickými tkaninami vaše abstinenční příznaky uspokojí.

Milovníci Itálie zase přetvoří terasu na malé Palermo kamennými obklady, oleandry, italskými specialitami a nábytkem Made in Italy.

Už víte, jak na to?

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist