Jak si udělat zdobené dýně

Dýně se staly oblíbenou součástí podzimních dekorací. Pokud si je nemůžeme vypěstovat sami na zahrádce, koupíme je už běžně v obchodech či na dýňových farmách. Jsou samy o sobě krásné, ale my jsme se rozhodli, že si ještě ozdobíme.

99-1-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • malé oranžové dýně Hokaido
  • černý permanentní silnější fix
  • zlatou Deco barvu
  • štětec
  • skleničku s vodou

Ke zdobení jsme si zvolili 2 základní techniky – kresbu a malování.

Jednou je kresba černým permanentním fixem, který je voděodolný a při práci se nerozmazává, což je velmi důležité. Touto technikou zdobíme dýni kolem dokola, vytváříme buď kresbu například rostlinných motivů, kdy použijeme fantazii a vytvoříme neobvyklé květy, listy a stonky kolem dokola celé dýně, nebo můžeme dýni také zdobit jednoduchými ornamentálními motivy, které zvládne skutečně každý. Vzory můžeme řadit do jednotlivých uskupení či pásů pod sebe. Střídáme vzory lineární se vzory s vybarvenými plochami, kde je kresba mnohem výraznější.

Další možností je malování zlatou akrylovou barvou. Tady jsme si na ukázku zvolili jednoduché zlaté puntíky, které ve světlech svíček krásně září. Malujeme zlatou barvou a tam, kde barva 100% nekryje, přemalujeme puntík po zaschnutí barvy ještě jednou.

Z hotových dýní pak můžeme spolu s dalšími podzimními přírodninami vytvořit krásné dekorativní zátiší v interiéru nebo ozdobné mísy na sváteční stůl.

Realizace, text a foto: Hana Rašínová

27.10.2016 10:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist