Jak si udělat velikonoční vajíčka k zavěšení

Vytvořte letos pro koledníky zcela netradiční velikonoční vajíčka z barevné plsti s našitými veselými aplikacemi. Když začnete už nyní, do Velikonoc stačíte ušít vajíčka i jako dárek pro své blízké.

1_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • barevnou plsť
  • vyšívací bavlnky
  • vatu
  • tenkou stužku
  • jehlu
  • nůžky
  • lepidlo

Postup krok za krokem

Z barevné plsti vystřihněte 2x tvar vajíčka. Z dalších barev sestavte jednoduché motivy jako aplikace na vajíčko – kytičku, motýla, zajíčka apod. Vystřihané tvary nalepte na podkladovou plsť univerzálním lepidlem, aby se vám obrázky neposunovaly při šití. Okraje obrázků prošijte jednoduchým stehem. Tím je pevně přichytíte k podkladu a stehy mají rovněž zdobnou funkci. Používejte barevné vyšívací bavlnky v doplňkových či kontrastních barvách, aby byl výsledný obrázek dostatečně pestrý.

Když máte hotovou přední stranu vajíčka, sešijte ji spolu se zadní stranou k sobě opět jednoduchým stehem. Asi 3 cm před ukončením šití vycpěte vajíčko vatou a došijte ho kolem dokola. Na horní špičku vajíčka všijte mezi oba díly tenkou jednoduchou stužku na zavěšení.

Hotová vajíčka zavěste na větev ve váze, krásně vypadají zavěšená i na klice dveří, případně na úchytkách zásuvek komody apod. Mohou být také pěkným netradičním dárkem pro koledníky, které určitě svým výrobkem hodně potěšíte.

Text: Hana Rašínová

31.3.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist