Jak si udělat rybky malované na kamíncích

Za chvíli budou prázdniny, které jsou obdobím cestování, výletů, dobrodružství a objevování. Malované rybičky mohou být milou vzpomínkou na pobyt u moře. Tam můžete nasbírat nejenom ty správné kamínky, ale i krásné mušličky.

hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • vhodné placaté oblázky
  • lékařský benzin
  • vatu
  • bílou základovou barvu (např. latex)
  • akrylové barvy
  • tenký štětec

Postup práce

Vyberte si vhodné placaté protáhlé kamínky, které se budou hodit k pomalování rybkami. Kamínek dobře omyjte v saponátu, opláchněte vodou a osušte. Aby se dokonale odmastila plocha, na kterou budete malovat, je třeba kamínek ještě otřít vatou namočenou v lékařském benzinu.

Tvar těla si můžete předkreslit obyčejnou tužkou a plochu vybarvěte bílou základovou barvou. Když barva dokonale zaschne, můžete začít malovat barvami.

Použijte tenký štětec, kterým se dobře malují slabé obrysové linky, na vybarvení ploch můžete použít silnější štěteček. Rybky namalujte podle vlastní fantazie, krásné jsou ty výrazně barevné, ale můžete také použít jako inspiraci obrázky z atlasu ryb.

Když je obrázek hotový, nechte barvy dokonale zaschnout. Hotovou malbu můžete pak ještě přetřít bezbarvým lakem, který ji ochrání před otěrem a odřením. Kamenné malované rybičky spolu s mušličkami od moře můžete v létě dát dětem na hraní do pískoviště.

Text a foto: Hana Rašínová

16.6.2017 10:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist