Jak si udělat ručně malované vánoční ozdoby

Ručně malované vánoční ozdoby jsou stále velice žádané. Výrobci se vrací k starodávným technologiím a dekoru z dob našich prababiček. Podobné vánoční ozdoby si můžeme vyrobit
i sami a pokusit se o motiv, který se nám líbí a který nikde nekoupíme.

1_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 10 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • bílé vánoční koule
  • zlatá akrylová barva nebo zlatý lakový fix
  • tenký štětec
  • dekorační stuhy

Postup práce krok za krokem:

Před zahájením malování je dobré si zvolený dekor vyzkoušet na papír, abychom získali určitý cvik v malování a měli představu, jak bude na ozdobě vypadat.

Plastové nebo skleněné bílé vánoční koule pečlivě odmastíme. Umyjeme je teplou vodou
a saponátem na mytí nádobí a osušíme. Zlatou akrylovou barvou nebo lakovým fixem malujeme na ozdobu kolem dokola rostlinný dekor. Postupujeme po částech, abychom si ještě nezaschlou malbu nerozmazali rukou. Pokud barva zcela nekryje, malujeme dekor ve dvou vrstvách. Vždy však necháme spodní vrstvu dokonale zaschnout a pak teprve malujeme vrstvu druhou. Kresba zlatým lakovým fixem je podstatně snadnější než malování štětcem a barvou a jde rychleji, je však třeba počítat s tím, že zlaté fixy jsou docela drahé.

Hotové ozdoby navěsíme na háčky a zavěsíme na stromeček. Pokud je chceme použít jako dekoraci, kterou zdobíme například sváteční stůl, uvážeme na ozdobu velkou tylovou vyšívanou mašli, která ladí s dekorem vánoční ozdoby.

6.12.2017 10:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist