Jak si udělat motýlí dekorace

Pomalu se blíží jarní období. Možná tu budou slunečné dny rychle, ale možná si na ně chvíli počkáme. To neovlivníme. Ale můžeme si jaro přivolat pomocí tematických dekorací – třeba motýlů.

1_hlavni-obrazek-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: Hana Rašínová

Budete potřebovat:

  • bílou čtvrtku nebo fólii
  • tužku
  • malé ostré nůžky
  • paspartovaní nůž (řezák)

Z bílé čtvrtky nebo z lesklé fólie, kterou zakoupíme v obchodě s kopírovacími službami nebo i v papírnictví, si vyrobíme krásnou dekoraci motýla na jarně prostřený stůl. Fólie je samozřejmě lepší, protože zvláště na prostírání odolá lépe případným kapkám vody nebo čaje, které snadno otřeme vlhkým hadříkem.

Jako šablonu použijte náš obrázek, který si na kopírce můžete zvětšit na libovolnou velikost. Samozřejmě si můžete vytvořit i motýla zcela podle své fantazie nebo podle obrázků z atlasů motýlů. Možností je více.

Motýla podle ní obkreslete a vystřihejte do křídel předkreslené vzory. Na jemné malé výřezy použijte ostrý paspartovací nůž (řezák), ale při řezání dejte dobrý pozor, abyste tímto velmi ostrým nožíkem trvale nepoškodili plochu, na které pracujete. Motýla si musíte podložit pevnou podložkou. Podle potřeby můžete zvolit i jinou barvu motýla, ne jenom bílou, vhodně sladěnou s nádobím či prostíráním.

Hotovými motýly ozdobte například ubrousky, můžete je použít i jako jmenovky na stůl nebo je lepidlem z tavné lepicí pistole přilepte na konvičku, dózu na cukr apod. Také je můžete nalepit na provázek hezky pod sebe a vytvořit tak dekorativní závěs, který zavěsíte na konzoli záclon.

Dále už zbývá jen vyhlížet první teplé jarní dny, plné sluníčka a svěžího vzduchu. Po letošní zimě s velkými mrazy se jistě už těšíte zrovna tak jako my.

Text: Hana Rašínová

17.2.2017 10:18
Více o tématu: dekorace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist