Jak si udělat dekorace z listí

Celý den venku hustě prší a je tak špatné počasí, že nejde vyrazit do přírody ani na malou procházku. Což si takhle pozvat kus přírody k sobě domů na návštěvu.

1_hlavni-obr_-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: Hana Rašínová

Budeme potřebovat:

  • textilní nebo papírové barevné podzimní listy
  • různé větší skleněné korále
  • barevnou bavlnku nebo silonový vlasec
  • jehlu

Listy navlékneme střídavě s několika skleněnými korálky na bavlnku, kterou provlékneme korálkem dvakrát dokola, abychom ho tak zajistili v určité výšce a nesjížděl po bavlnce dolů. Tímto způsobem vytvoříme libovolně dlouhé šňůry, které zavěsíme na tenkou tyčku. Tu pak umístíme mezi dvojité okno nebo ji můžeme přivázat ke konzoli se záclonami a šňůry nechat volně viset jako dekoraci na okně. Světlo částečně prosvítá textilními listy a skrz skleněné korálky vrhá do místnosti barevné odlesky.

Pokud si chceme vyrobit listy sami, použijeme barevné kartony, ze kterých vystřihneme obrysy listů, nakreslíme žilky, které vystřihneme malými ostrými nůžkami nebo vyřežeme řezákem, jak je vidět na obrázku.

Je možné také využít barevných listů nasbíraných venku na procházce, ale ty je třeba dál ošetřit, tedy je nechat pár dní vysušit a vylisovat pod zatížením mezi novinami a pak je případně přestříknout bezbarvým lakem.

Postup práce krok za krokem:

15.11.2017 5:30 | autor: Hana Rašínová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist