Jak si prodloužit krásné dny pod pergolou

Užíváte si tropických teplot pod pergolou? Hučící kombajny na poli vám ale připomínají, že letní dny už brzy skončí.

living-alaris-zima-pod-pergolou-1100x618.jpg Zdroj: Expertia Digital

Chcete si užívat příjemné chvíle ve vaší pergole i na podzim? Nebo dokonce i v zimě?

Venkovní pergola většinou bývá připojena k domu a plynule na něj navazuje, proto bývá k dispozici elektřina pro osvětlení, vaření i vyhřívání, takže si můžete užívat příjemné posezení dlouho do noci, a i během chladnějších měsíců.

Moderní hliníkové pergoly jsou velmi variabilní. Zdroj: Alaris.cz

Možnosti, které vám pergola poskytuje, záleží na použitém materiálu a způsobu provedení. U starších rodinných domů se setkáváme s klasickými dřevěnými pergolami, které se musí se důkladně udržovat, aby vydržely dlouho hezké. Moderní hliníkové pergoly jsou bezúdržbové a poskytují mnohem širší využití.

Chcete pergolu zmodernizovat nebo rovnou pořídit novou?

Pergola má obvykle tvar obdélníku či čtverce a její konstrukce se dřív nejčastěji vyráběla ze dřeva. U pergol se zastavěnou plochou větší než 25 m2 a výškou více jak 5 m budete muset vyřídit stavební povolení.

V posledních letech je nejoblíbenějším materiálem hliník, který je prakticky bezúdržbový a jeho barvu je možné si vybrat podle vzorníku RAL.

Hliníkové pergoly jsou bezúdržbové. Zdroj: Alaris.cz

Pro zastřešení pergoly se dnes používá polykarbonát nebo sklolaminát. Díky naklápěcím lamelám bioklimatických pergol může být střecha zcela otevřená, polootevřená nebo zcela zavřená. Stěny pergoly si můžete vybrat posuvné a ze skla, nebo si zvolte boční screenové rolety.

Hliníková bioklimatická pergola vám poskytne luxusní relaxaci

Klasické dřevěné pergoly vám poskytnou příjemný stín za letních slunných dní, moderní hliníkové pergoly vám udělají radost každý den během celého roku.

Výhodou současných pergol jsou bohaté praktické funkce, kterými se dá pergola doplnit. Můžete si tam zavést větrací systém, vytápění, LED osvětlení a rozšířit tak svůj obytný prostor.

Hliníková pergola s lamelami se přizpůsobí počasí. Zdroj: Alaris.cz

17.8.2021 11:42 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist