Shabby Chic – 55 dekorativních nápadů

Hlavním charakteristickým prvkem takzvaného zchátrale – elegantního designu v interiéru je nábytek, který už má něco za sebou. Přiznejme, že označení „zchátralý“ u nábytku nezní zrovna lichotivě. Ponechejme tedy tomuto stylu originální označení Shabby Chic.

131516-1100x618.jpg Celá galerie 55 Zdroj: archiv redakce

Shabby Chic – styl francouzských kavárniček

Nelichotivé označení vzniklo vzhledem k věku nábytku, který vlastně má působit omšele, i když je třeba vyroben nedávno. Je to trend, ve kterém se začaly před několika lety u nás vybavovat módní malé kavárničky, ve kterých máme posedět co nejdéle a hlavně se zde máme cítit příjemně a útulně. A je třeba přiznat, že tomuto stylu se to opravdu daří.

Stylový domov i horská chata

Tento Shabby Chic styl se však nehodí pouze pro kavárničky francouzského typu, ale také pro chaty, zvláště ty horské a samozřejmě i pro stylové domovy. Toto vzhledu lze snadno dosáhnout přidáním něžného ženského doteku do každého interiéru a učinit z něj interiér zcela unikátní. Chceme vám ukázat galerii různých místností a míst zdobených v Shabby Chic elegantním stylu a doufáme, že mezi nimi najdete několik zajímavých nápadů, které by se daly realizovat i u vás doma.

Ložnice i obývací pokoj s charakteristickou povrchovou úpravou nábytku

Nebojte se kombinovat nábytek v různých povrchových úpravách, barvách a stylech, nebo z různých epoch. Malované, barevné dřevěné materiály jsou zastoupeny v tomto Shabby Chic stylu v elegantních ložnicích nebo okouzlujících obývacích pokojích stejně jako kovy a železné materiály.

Využijte inspirativní myšlenky

Interiér- prostor, který považujete za hlavní oblast svého života, volného času, ale i každodenní rutiny, právě tento prostor může zajímavě a doslova až nakažlivě přátelsky působit nejen na vaše návštěvy, ale i na vás samotné. A to je vlastně to, oč tu jde. Kdo jiný by se měl u vás doma cítit nejlépe, než právě vy? Kombinujte nábytek, styly uspořádání, to vše určí neopakovatelnou a fantastickou náladu u vás doma.

Dnes tady máme pro vás spoustu inspirativních myšlenek, které byste mohli snadno použít k výzdobě i vašeho interiéru. Nahlédněte do naší dnešní fotogalerie.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: shelterness.com, designbuildideas.eu, mychicadventure.com, nigtennis.com

26.12.2014 12:47

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist